Як усунути регулярні закрепи

Мало якій дитині вдається уникнути цієї проблеми. «Принципово важливий той факт, – говорить добре відомий своїми книжками й оригінальними поглядами лікар Комаровський, – що вроджені порушення будови кишечнику або обміну речовин виявляються, як правило, у ранньому дитячому віці. Якщо людині більше трьох років, і вона принаймні на вигляд є здоровою – не дистрофік, немає тяжкого ожиріння, відповідає віку розумовий розвиток, – імовірність того, що причина закрепу пов’язана з будь-якими уродженими аномаліями, вкрай невелика».

Серйозні та небезпечні причини закрепів

До закрепів у ранньому дитячому віці слід ставитися вкрай уважно та переконатися у відсутності серйозних причин для занепокоєння. «За великим рахунком, у дітей першого року життя лише одне захворювання є серйозною та небезпечною причиною закрепів – хвороба Гіршспрунга. Суть хвороби – не розвинені нервові клітини на одній із ділянок кишечнику», – пояснює лікар Комаровський. Лікування – виключно оперативне. Звісна річ, діагноз такого захворювання ставить лікар. На щастя, ця хвороба зустрічається дуже рідко – один випадок на 2-5 тисяч немовлят.

Слід пам’ятати,
що закреп є не самостійною хворобою, а симптомом іншого захворювання – виразкової хвороби, геморою, панкреатиту, холециститу, порушення функції щитовидної залози тощо. Тому якщо закреп – не одиничне явище, звернення до лікаря для системної діагностики необхідне.

Умови нормального функціонування кишечнику

 Забезпечення організму достатньою кількістю рідини та рівнем калію. Не зловживайте кип’яченою водою, в ній мало мінеральних солей. Калій для кишечнику – як бензин для автомобіля. Найбільше калію в родзинках, куразі, чорносливі, інжирі. Дитина надто мала, щоб їсти ці продукти в натуральному вигляді? Звари компот.

Небезпечні й корисні продукти. Небажані з погляду кишечнику такі продукти: шоколад, сир, горіхи. Бажані – йогурт, одноденний кефір, кисляк. Чорний хліб краще, ніж білий. Яблучний сік краще, ніж ціле яблуко. Вживання на ніч однієї склянки кефіру в комбінації з 20 штуками запареного чорносливу допомагає позбутися чверті закрепів без будь-яких ліків. При схильності до закрепів вегетаріанство дуже корисне.

У будь-якому разі пам’ятайте: не буває при закрепах категоричного «можна» і категоричного «не можна». Не можна псувати життя собі та дитині вічними дієтами. Якщо дуже хочеться, то можна.

Правила застосування проносних для дитини

Без консультації в лікаря припустимі рідкі олії (касторова, мигдальна, оливкова, вазелінова). З лікарських препаратів – м’які проносні, що містять сенну: листя сенни, сенадексин, сенаде, глаксена, регулакс.

Цілі та правила прийому ліків:

Ціль – добитися того, щоб випорожнення було щоденним і відбувалося в один і той самий час. Ідеально – вранці, одразу ж після пробудження.
Перед сном дай дитині ½ таблетки сенадексину, наприклад. Якщо вранці випорожнення немає, збільш дозу. Завдання – підібрати мінімальну дозу, що забезпечує регулярне випорожнення.

Важливо! У випадку, якщо прийом на ніч двох таблеток сенадексину не усуває проблеми, самолікування слід негайно припинити! Консультація у лікаря обов’язкова!

Підібравши дозу, дотримуйся її протягом 10-14 днів. Важливо не лише добитися регулярного випорожнення, а й сформувати в організмі рефлекс на випорожнення кишечнику в один і той самий час. Потім неквапом починай знижувати дозу, в жодному разі не припиняючи прийому одразу. Якщо при зменшенні дози виникли проблеми – треба повернутися до колишньої кількості препарату.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *