За аборт можуть дати вісім років!

«Відповідний законопроект планується внести на розгляд Держдуми навесні цього року», – заявила перший заступник керівника фракції «Єдина Росія» Тетяна Яковлєва.

Згідно з цим законопроектом, під кримінальну відповідальність може потрапити лікар, який зробив операцію аборту на строку більше ніж 12 тижнів за відсутності медичних або соціальних показань. У цьому випадку лікар може сісти у в’язницю на вісім років.
Цим законопроектом також передбачена відповідальність за проведення аборту поза медичним закладом, крім тих випадків, коли існувала загроза життю вагітної.

Під жорстке визначення «злочинець» з усіма наслідками цього потрапляє й лікар, який зробив аборт із метою отримання майнової вигоди, якщо дії завдали тяжкої шкоди здоров’ю жінки або стали причиною її смерті.

Екскурс в історію

Право жінки на переривання вагітності завжди перебуває під контролем будь-якої держави. І це зрозуміло: держава зацікавлена в здоров’ї своїх громадян, у відтворенні населення. В історії багатьох країн є періоди, коли аборти категорично заборонялися або дозволялися.

У Росії дебати про легалізацію аборту почалися ще до початку Першої світової війни. І в 1920 році аборти були легалізовані. А в 1936 році – категорично заборонені. Лікарю за проведення операції аборту загрожувало від трьох до п’яти років в’язниці або виправно-трудові роботи. І це на тлі практично цілковитої відсутності будь-якої контрацепції! Зрозуміло, що аборти однаково робили, але в яких умовах і з якими наслідками для здоров’я жінки?

У 1956 році
аборти офіційно дозволили, але вони, як і раніше, зберігали статус єдиного методу контрацепції. Не можна залишити без уваги й той факт, що аборти в лікарнях проводили без знеболювання, тобто стали своєрідним методом покарання жінки. За що? Це – одна з таємниць країни Рад…

Відповідальність за аборт в Україні

Аборти в Україні дозволено. І картина змальовується страхітлива:

 – щорічно переривають вагітність близько ста дівчаток у віці до 14 років;

– 3,5 тис. абортів на рік роблять дівчата у віці від 15 до 17 років;

– загальна кількість «офіційних» абортів становить близько 200 тис. на рік.

Причина?
Украй низький рівень сексуальної культури, недовіра (а іноді – і недоступність) контрацептивів.

Чи існує в Україні кримінальна відповідальність лікаря?

На наші запитання відповідає Квашенко Валентина Павлівна, доктор медичних наук, професор кафедри акушерства, гінекології та перинатології факультету післядипломної освіти Донецького державного медичного університету ім. М. Горького:

– Так, згідно з українськими законами, лікар  не має права робити аборт при строку понад 12 тижнів. І в намірі Росії ухвалити новий закон немає нічого сенсаційного.

Насправді Росія є відстаючою країною у цьому. Наприклад, росіяни визнають пологами тільки той процес, який починається на строку 28 тижнів. У всій Європі (і в Україні також) пологами вважається поява на світ плода на 22 тижні вагітності. До цього строку – самоаборт.

Це означає, що відносно дитини, яка народилася на 22 тижні вагітності (і при вазі не менше 500 г), будуть вжиті всі реанімаційні заходи. У Росії таких заходів вживають, починаючи з 28 тижня.

Свою «відсталість» росіяни пояснювали відсутністю матеріальної бази, адже підтримка життя дитини вагою 500 г – непросте завдання.

– Що є показанням для проведення аборту на строку більше 12 тижнів?

– Низка захворювань, що становлять загрозу життю матері або явно вказують на патологію плода. Але дозвіл на аборт після 12 тижнів – це доволі складна процедура. Збирається спеціальна комісія (ВКК), подаються документи. Якщо ВКК визнає необхідність аборту, документи надходять в обласний відділ охорони здоров’я. І тільки після його візи лікар має право взяти в руки інструменти. 

– А які наслідки абортів на пізніх строках, якщо операція проводиться поза медичним закладом?

– Дуже серйозні, починаючи з найтяжчих запальних захворювань і закінчуючи смертю матері. Тому суворість закону, що карає лікаря за такий аборт, цілком з’ясовна.

– А чим обумовлена 12-тижнева межа «законного» аборту?

– До 12 тижнів у зародка ще немає органів чуття, він не чує, не бачить. Але в нього уже є ручки та ніжки. Аборт у принципі  – дуже неприємна штука, з усіх боків, і з медичного, і з морального. А на пізніх строках… Я переконана, що держава зобов’язана втручатися в це законодавчо!

Твоє відношення до абортів?

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *