Якщо вночі приснився поганий сон — що робити, щоб він не збувся

Психіка людини влаштована так, що уві сні вона може переживати моменти, які сталися з нею у житті, або потрапити у вигадану історію. Сюжет сну, як правило, залежить від емоційного стану людини, думок, які займають її голову останнім часом, від самопочуття і навіть від довкілля. Цікаво, що навіть найщасливішим і врівноваженим людям можуть снитися лихі сни. Важливо не піддаватися паніці та правильно їх тлумачити, враховуючи всі деталі, які були вказані в сновидінні. Простіше заздалегідь дізнатися, що робити, щоб сон не збувся, якщо для людини це має велике значення, інформує Ukr.Media.

Як тлумачити сон

Для правильного тлумачення сну важливо пам'ятати його основний сюжет, а також враховувати час, коли він приснився.

Наприклад, вивчаючи залежність від часу доби, можна зрозуміти, що:

 • Вранці більш часто сняться віщі сни.
 • Вдень, навпаки, сни, які збуваються в майбутньому, сняться вкрай рідко.
 • Сон, побачений ввечері, може реалізуватися з ймовірністю 50%.
 • Вночі ймовірність віщого сну збільшується ближче до світанку.

Не менш важливо дізнаватися, в який день тижня сниться сон, адже віщі сновидіння, як відомо, сняться в ніч на п'ятницю. Найменша ймовірність побачити сон, який змінить життя, в ніч на суботу.

Про що говорять погані сни

Сам поганий сон являє собою коктейль з негативних емоцій, страхів, переживань, не комфортних ситуацій, в які потрапляла людина останнім часом. Такі емоції сильно впливають на здоров'я і настрій, тому запам'ятовуються надовго. Мозок намагається обробити негативні сигнали на щось нейтральне і через сон «позбавляється» від них. Саме тому погані сни можуть бути неймовірно реалістичними, страшними, сумними, залишають людину в розбитому стані і не дають нормально виспатися.

Знаючи, як працює мозок, не варто переживати, що кожен поганий сон — це пророцтво. Фактично через сон підсвідомість дає людині підказку про те, що у неї є проблеми, які потрібно вирішувати. Наприклад, люди, у яких закладений ніс і часто виникає хропіння, нерідко тонуть у сні або вмирають, опинившись в приміщенні без повітря. Таким чином організм говорить про брак кисню, і потрібно звернути увагу на здоров'я.

Психологи не радять серйозно сприймати погані сни, які наснилися, коли людина перебувала у стані сп'яніння, у неї були явні проблеми зі здоров'ям, надавали дію зовнішні подразники (незручне ліжко, шум, некомфортна температура, нове місце і подібне). Якщо ж все було в порядку, але людина запам'ятала жахливий сон, потрібно відновити його деталі і постаратися дати тлумачення. Думаючи, що робити, якщо приснився поганий сон, спочатку потрібно познайомитися з тлумаченням певних сюжетів, які лякають людину найбільш часто.

 • Природна катастрофа. Зазвичай сниться, коли в житті людини відбуваються події, які можуть принести їй біль, розчарування, різко змінити життя. Якщо в сні людину завалює уламками, в житті вона боїться не впоратися з випробуваннями, які їй випали, тому потрібно попросити про допомогу близьких, колег та друзів.
 • Померлі люди. Якщо людина бачить уві сні померлих людей, знайомих і не знайомих, значить, в житті вона боїться чогось невідомого, майбутнього, а також серйозно турбується про своє здоров'я. Крім того, сни з небіжчиками кажуть, що людина не може повністю прийняти смерть близької людини.
 • Втеча від переслідувача. Сниться людям, які в реальному житті бояться людей, які псують їм життя. Це може бути неадекватний начальник, сусід по сходах, який грубо щось сказав, незнайомець, який налякав у дворі. Сон говорить, що людина не може знайти в собі сили розв'язати конфлікт, їй простіше бігти та ховатися від проблем.
 • Поранення і смерть. Бачити себе пораненими і вмираючими можуть люди, які переживають серйозні зміни: переїзд в інше місто, зміну роботи, заміжжя, народження дитини.
 • Як видно, побачені страшні сни є відображенням того, що трапляється в житті. Не завжди це виключно негативні моменти і кошмари, важливо лише правильно приймати сигнал від підсвідомості, щоб виправити ситуацію.

  Що робити, щоб сон не збувся

 • Перш за все, потрібно взяти блокнот і записати в нього основні моменти сну, щоб відновити його в пам'яті. Далі варто розповісти про сновидіння як можна більшій кількості людей. Якщо сон був занадто особистим, інтимним, можна обмежитися колом близьких друзів, які зрозуміють переживання людини.
 • Люди, яким потрібні матеріальні обереги, можуть повісити над ліжком так званий «ловець снів», талісман, що надійно захищає від негативних сновидінь і їх втілення в життя.
 • Згідно з прикметами, щоб позбутися поганого сну, потрібно вивернути наволочку і поспати на іншій стороні дві ночі.
 • Як тільки людина прокидається від кошмару, їй потрібно подивитися у вікно або на джерело вогню, в якості якого може виступити запалена свічка або звичайна газова конфорка.
 • Якщо сон приводить в жах, його не хочеться нікому розповідати, досить не згадувати деталі, «відпустити» бачення і постаратися забути його.
 • Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *