Сорока на вікні: що означає ця прикмета залежно від поведінки птиці

Сорока — розумний і цікавий птах, наділений незвичайними здібностями. Можливо тому з нею пов'язано багато прикмет, міфів і легенд, які існують у фольклорі різних народів і дійшли до нас з давніх часів. Прикмети, пов'язані з сороками, часто неоднозначні і навіть суперечливі. Річ у тім, що має велике значення не тільки те, що ми бачимо сороку в якомусь певному місці, але і те, як в цей момент поводиться птах, інформує Ukr.Media.

Що обіцяє сорока, що сіла на вікно

Вважається, що побачити сороку, яка просто сидить на вікні будинку — це до новин. Адже не даремно кажуть: "сорока на хвості принесла". А вже погані ці новини будуть чи хороші, залежить від поведінки птиці.

Якщо побачили сороку, що сидить на вікні, не проганяйте її, а просто поспостерігайте за її поведінкою.

  • Вважається хорошою прикметою, якщо вона сіла на вікно хворої людини — це до швидкого одужання.
  • Якщо сорока сіла на вікно, але відразу ж полетіла — це до поганих подій, наприклад, до крадіжки або пожежі. Слід вжити необхідних заходів, щоб убезпечити будинок.

Якщо сорока бігає по вікну, стрекоче і радісно поводиться

  • Якщо сорока стрекоче, бігає взад-вперед і взагалі поводиться радісно і збуджено, новини також будуть хороші і радісні. Можна очікувати якусь звістку від далеких родичів, їх приїзд в гості, веселе застілля в будинку.
  • Радісно кричущий птах на вікні символізує приголомшливу новину, наприклад, швидке поповнення в родині, весілля або народження дитини.
  • Дуже метушлива поведінка сороки, супроводжувана неголосним, але безперервним стрекотінням, означає плітки, які розпускають недоброзичливці.

Що віщує сорока, яка стукає по склу і заглядає у вікно

Поведінка чорно-білої гості, що заглядає у вікно і стукає по склу дзьобом, в народі трактується по-різному. Багато хто схильний вважати це негативною прикметою, пов'язаною з поганими новинами, важкою хворобою або навіть смертю когось із близьких.

Але існує й інша версія такої поведінки сороки, яка визначає її, як сприятливий або нейтральний знак: стукіт дзьобом у вікно віщує хороші новини, а сорока, яка з цікавістю заглядає у вікно — очікують сім'ю великі витрати.

Якщо сорока врізалася в скло, підлітаючи до вікна

Від ситуації, коли сорока вдарилася об скло, не чекайте нічого позитивного, хоча прикмета з нею пов'язана, теж має два варіанти результату.

Якщо сорока, вдарившись об скло, тут же впала замертво — в родині трапиться біда або нещасний випадок, який може забрати чиєсь життя.

Якщо сорока, вдарившись об скло, полетіла — до цього слід ставитися, як до попередження про можливе нещастя, і подумати, як уберегти себе і своїх близьких від біди.

Що віщує літаюча над дахом будинку і кричуща сорока

З давніх-давен вважалося, що побачити кричущу птицю, що літає над дахом будинку — погана прикмета, що віщує нещастя. Це може бути попередження про пожежу, повінь, трагічний випадок або швидку смерть когось із членів сім'ї.

Те ж саме відноситься і до сороки, що сидить на дереві біля будинку і голосно голосить. У старі часи вагітним жінкам категорично забороняли виходити на вулицю, якщо вони чули надривно кричущу сороку.

Що чекати від сороки, що гуляє по двору будинку

Іноді сорока може залетіти у двір будинку і нахабно по ньому крокувати на очах господарів. Вважається, що така поведінка птиці до невдачі і втрати грошей. Але проганяти нахабну гостю не можна — так можна втратити значно більше.

Якщо сорока, що розгулює по двору стрекоче — це до листа або швидкої звістки від далеких родичів або друзів. Забобонні люди звертають увагу на те, куди в цей момент спрямований дзьоб сороки — з того боку і треба чекати новини.

Як бути і чого чекати, якщо сорока залетіла в будинок

Прикмети, пов'язані з сорокою, що залетіла в будинок вкрай суперечливі. За одними це вважається найгіршою подією з усіх, пов'язаних з сороками. За іншими, навпаки, візит сороки принесе в ваш будинок тільки позитив і удачу. Тому як розцінювати ситуацію з гостею в будинку, кожен вирішує для себе сам.

Але при цьому слід пам'ятати, що існують і інші прикмети, пов'язані з сороками. Наприклад, кидаючи в сороку камінь, можна приректи себе на довічні проблеми. Замахуючись на птицю рукою або палицею, слід чекати швидкої травми або перелому.

Позбутися від негативного впливу прикмет, пов'язаних з сорокою, можна за допомогою простого ритуалу. Якщо поведінка птиці віщує погані події, слід на пару секунд підняти шапку, вклонитися і перехреститися.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *