Болить спина в області попереку: що і як може боліти

Близько 80% людей скаржаться, що в різні періоди життя стикаються з болем в попереку. Як кажуть вертебрологи, це пов'язано з особливістю фізіології: за можливість прямоходіння ми розплачуємося вразливістю хребта. З іншого боку, сучасний малорухливий спосіб життя підсилює патологічні процеси, інформує Ukr.Media.

Коли людина багато сидить, хребет, міжхребцеві диски, нерви і м'язи відчувають голодування. При поганому кровообігу диски стоншуються, погано амортизують поштовхи, м'язи слабшають і не витримують навантажень. Як результат — більше половини людства до 30 років вже має дегенеративні процеси в спині. Однак біль в попереку не вирок, і при грамотному підході і лікуванні можна назавжди від нього позбутися. Важливо лише вчасно звернутися до фахівця.

Чому болить поперек?

Варто почати з того, що поперековий відділ складається з найбільших за розміром хребців. І всі вони щодня відчувають великі навантаження, особливо коли людина виконує статичну роботу або сидить. Однак біль в попереку не завжди може бути викликаний проблемами в хребті. Річ у тім, що під визначенням "болить спина в попереку" можуть ховатися багато хвороб внутрішніх органів. Наприклад, захворювання нирок і печінки, кишечника, жіночі проблеми, онкологічні захворювання органів малого таза, інфекційні захворювання, запалення.

Як розпізнати по болю особливості хвороби?

Симптоми при різних захворюваннях, звичайно ж, відрізняються. Це стосується і тих випадків, коли болить спина внизу. Якщо брати сферу вертебрології, то фахівці рекомендують звертати увагу на такі прояви:

  • ниючий, хронічний, тупий біль — поперековий остеохондроз, хвороби суглобів або пошкодження, запалення в м'язах;
  • гострий прострілюючий біль, сильний біль в попереку, який посилюється при рухах або при нахилі, — протрузії, грижі;
  • біль, який тягне і віддає в кінцівки, — защемлення нервів.

У будь-якому випадку біль в попереку вимагає особливої уваги і комплексного лікування.

Методи лікування

Якщо біль дуже сильний, але не викликаний хворобами внутрішніх органів, перше, що знадобиться, — інтенсивна терапія. Потім, залежно від причини і стадії проблеми, лікар призначає комплекс ефективних відновлювальних процедур, лікувальний масаж, корекцію.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *