Як спостереження за світанками та заходами сонця впливає на здоров’я – вчені

Спостереження за прекрасними пейзажами підвищує рівень задоволення та сприяє розслабленню, інформує Ukr.Media.

Спостереження за заходом сонця або сходом сонця покращує настрій, а також соціальну поведінку. Дослідники вважають, що це можна зробити частиною психотерапевтичної практики для лікування деяких розладів. "Вау-ефект", який створюють красиві явища природи, може викликати короткочасні, але значні емоційні сплески. Саме вони і роблять позитивний вплив на психічне здоров'я.

Вчені сформували групу з 2500 учасників. Кожному з них вони показували комп'ютерні зображення міської та природної місцевості, зроблені в різні часи доби. З'ясувалося, що знімки, на яких відображені світанки і заходи сонця, викликали у випробовуваних більше позитивних емоцій, ніж фото того ж місця, зроблені вдень.

Вчені, на основі свого дослідження, закликають людей вставати трохи раніше сходу або вибирати вечірню прогулянку в той час, коли намічається захід. Спостереження за красивими пейзажами підвищить рівень задоволення і посприяє розслабленню.

Більше того, дослідники вважають, що це можна зробити частиною психотерапевтичної практики для лікування деяких розладів. "Вау-ефект", який створюють красиві явища природи, може викликати короткочасні, але значні емоційні сплески. Саме вони і роблять позитивний вплив на психічне здоров'я, вважають експерти.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *