Сучасна медицина давно визнала цей найдавніший метод терапії ефективним при лікуванні багатьох серйозних захворювань

Голковколювання, акупунктура, рефлексотерапія, голкотерапія – різні назви одного і того ж способу терапії – лікування уколами голок або іншими гострими інструментами, а також припіканням певних точок на тілі людини, інформує UkrMedia.

Акупунктура – це традиційна китайська медицина, що виникла тисячі років тому. Вона базується на блокування або активації точок тіла. Акупунктуристи вставляють тонкі голки в конкретні точки акупунктури по всьому тілу, щоб відновити потік життєвої енергії «ці», збалансувати енергію тіла, стимулювати зцілення та сприяти розслабленню.

Відповідно до теорії китайської медицини, на тілі знаходиться більше 1000 акупунктурних точок, кожна лежить на невидимому каналі енергії або "меридіані". Кожен меридіан пов'язаний з системою окремого органу.

Як працює акупунктура?

Дослідники не в повній мірі розуміють, як може працювати акупунктура, але є численні теорії. Одна теорія полягає в тому, що акупунктура стимулює вивільнення ендорфінів.

Акупунктура також, як вважають, впливає на вегетативну нервову систему (яка контролює функції тіла) та вивільнення хімічних речовин, які регулюють кровотік і тиск, зменшують запалення і заспокоюють головний мозок.

Акупунктура вважається корисною при вирішенні різних захворювань, а саме :

 • Тривога
 • Артрит
 • Хронічні болі (такі як головний біль, біль у спині, біль у шиї).
 • Депресія
 • Безсоння
 • Мігрені
 • Нудота
 • Ішемічна хвороба
 • Синусит
 • Стрес
 • Дзвін у вухах
 • Втрата ваги

Деякі люди використовують акупунктуру для кращої фертильності. ЇЇ використовують, коли кидають палити чи лікують інші звички.

Косметична акупунктура, також відома як акупунктура для обличчя, використовується для поліпшення стану шкіри.

Переваги акупунктури

 • Ефективно бореться з болями у попереку;
 • Зменшує больові відчуття на інтенсивність мігреней;
 • Зменшує хронічні болі у колінах;
 • Усунення м'язевих спазмів;
 • Посилення кровотоку;
 • Зменшення запалення та набряку;
 • Підвищення загальної резистентності організму;
 • Нормалізація емоційного фону.

Як виглядає типова прцедура акупунктури?

Спочатку вам повинні запропонувати заповнити історію хвороби. Акупунктурист розпочинає візит із запитань про проблеми зі здоров'ям, дієту, сон, рівень стресу та інші звички у житті. Вас можуть запитати про ваші емоції, апетит, смак та нелюбов до їжі, а також реакцію на зміни температури та сезону.

Акупунктурист уважно вивчить ваше обличчя, зазначивши колір обличчя, голос, колір та структуру язика. Поміряє пульс у трьох точках на кожному зап'ясті, відзначаючи силу, якість та ритм. В китайській медицині язик та пульси вважаються дзеркалом здоров'я органів та меридіанів.

Як правило, голкотерапія використовує від шести до п'яти крихітних голок на один сеанс (число голок не вказує на інтенсивність лікування). Голки залишають протягом 10 – 20 хвилин. Акупунктурист може покрутити голки для посилення ефекту.

Ваш голкотерапевт може використовувати додаткові методи під час сеансу, включаючи:

Припікання. Цей метод передбачає використання нагрітих паличок (виготовлених з сухих трав), що тримаються біля акупунктурних голок, для нагрівання та стимуляції точок акупунктури.

Банки. Скляні банки наносять на шкіру таким чином, що виникає ефект всмоктування. Ця процедура використовується для полегшення застою потоку ци і крові.

Трави. Китайські трави можуть бути подані у формі чаю, пігулок і капсул.

Електроакупунктура. Електричний пристрій, з'єднаний з двома-чотирма голками, забезпечує слабкий електричний струм, який стимулює акупунктурні голки під час лікування.

Лазерна акупунктура. Стимулює точки акупунктури без використання голок.

Голкотерапія вуха використовується при лікуванні зайвої ваги, при припиненні куріння, шкідливих звичок та тривоги.

Хоча тривалість сеансу акупунктури може тривати від декількох хвилин до понад години, типова тривалість лікування становить від 20 до 30 хвилин. Перший сеанс може тривати до 60 хвилин.

Після лікування деякі люди почуваються розслабленими (або навіть сонними), а інші відчувають себе енергійними. Якщо у вас виникають незвичайні симптоми, вам слід звернутися до лікаря.

Чи голковколювання болюче?

Ви можете почувати легкий укол, коли вводиться акупунктурна голка. Деякі акупунктуристи маніпулюють голкою після вколювання, крутять голку, рухають вгору та вниз, або використовують машину з невеликим електричним імпульсом або струмом. Кажуть, що для досягнення терапевтичного ефекту бажано відчувати поколювання, оніміння або біль.

Якщо у вас виникають болі, оніміння або дискомфорт під час лікування, вам слід негайно повідомити свого акупунктуриста.

Побічні ефекти акупунктури

Як і при будь-якому лікуванні, акупунктура створює певні ризики, найчастіше – біль та кровотеча після введення акупунктурних голок. Інші несприятливі ефекти можуть включати висипання шкіри, алергічні реакції, синці, біль, кровотечу, нудоту, запаморочення, непритомність або інфекції.

Щоб зменшити ризик серйозних побічних ефектів, акупунктура завжди повинна проводитись ліцензованим і практикуючим спеціалістом, обов'язково використовувати стерильні одноразові голки.

Якщо у вас виникають труднощі з управлінням болем або іншими проблемами зі здоров'ям за допомогою звичайних методів, то, можливо, варто пробувати голковколювання. Просто обов'язково зверніться до свого лікаря спочатку, щоб обговорити, чи підходить вам ця терапія.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *