5 ознак “синдрому бідності”

Вчені стали досліджувати поведінку і образ думок невдах, так умовно назвемо тих, кого гроші і успіх обходять стороною. І знайшли певні закономірності. Бідність починається з думок і висловлювань, — саме в цьому головна відмінність бідних від багатих. "Синдром бідності" — в голові, інформує Ukr.Media.

Що завжди роблять невдахи?

Щоб стати бідним, треба:

Скаржитися. Бідні люди постійно скаржаться, самі цього не помічаючи. Не тільки на бідність, на все. Вся розмова з такою людиною зводиться до скарг. На погоду, на здоров'я, на відносини з близькими, на важке дитинство, на несправедливість… не дивно, що спілкуватися не дуже цікаво. Своїми скаргами людина підриває свій престиж і відштовхує оточуючих, які навряд чи запропонують щось корисне і взаємовигідне…

Виправдуватися. Знаходити виправдання своєї ліні або нездатності щось робити. Говорити не так: "я не вмію малювати, ну, немає таланту у мене!", а розповідати, що батьки вас не вчили, життя було важким, грошей на олівці не було, ви часто хворіли і багато працювали. Тому ви не вмієте малювати. А зарядку не робите, тому що немає часу, ви багато працюєте, батьки вас не привчили… хоча можна просто сказати: «мені лінь!». Бідна людина постійно виправдовується. Це для того, щоб перекласти відповідальність з себе на інших.

Перекладати відповідальність — звинувачувати інших. «У мене немає грошей, тому що їх розікрали хитрі люди», «мені не дають отримати те, що я заслуговую», «у всьому винні мої батьки», «у всьому винен мій начальник», «мені ніхто не допомагає», «автобус запізнився»… Бідна людина весь час звинувачує когось і перекладає відповідальність.

Знецінювати чужі зусилля і працю, прикладену для досягнення успіху. Впритул не бачити тієї роботи, яку виконала інша людина — і розбагатіла! Знецінювати чужий талант, здібності, важку працю. Бідна людина не цінує, не помічає те, що довелося і доводиться робити тим, хто домігся успіху. Вона заздрить результату, але не бачить праці.

І ще додати: бідні люди моментально знаходять відповідь на питання: "чому багатство — це погано?". Тому, що багаті всі негідники і хитруни. Тому що гроші псують людину; тому що багатство легко втратити; тому що гроші — це ризик і відповідальність; тому що всі заздрити будуть. Масу відповідей знайде бідна людина. А багаті при такому питанні губилися і перепитували: «а що поганого в багатстві? Бути багатим добре!»…

Звичайно "бідні" і "багаті" — це дуже умовно. Швидше, мова про успішних і неуспішних людей. Про тих, хто домагається бажаного, і про тих, хто не домагається… але зерно істини в дослідженнях є, звичайно. Якщо хочете домогтися успіху, для початку треба позбутися від синдрому з неблагозвучною назвою. Невеликий самоконтроль і віра в себе творять чудеса. І допомагають розбагатіти.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *