Чому чоловіки нічого не пояснюють перед розставанням з жінкою: думка психологів

Нерідко ми стаємо свідками таких дивних ситуацій, як мовчазний відхід. Хтось трактує це як позицію сили та незалежності, інші навпаки вбачають у цьому слабкість. Думок багато, але точної відповіді ніхто не дає, інформує Ukr.Media.

Можливо, багато хто вже чув, але сучасне визначення цього явища — гостинг. Слово досить просте і легко запам'ятовується. Однак популярності воно набуло тільки 2015 року. Раніше ми просто жили з цим, ніяк не називаючи і тим більше не пояснюючи.

Власне про це хочеться поговорити. Як же зрозуміти, що це трапилося з вами, як уникнути такої проблеми?

Почнемо з причин.

Немає поваги до жінки

Почнемо, мабуть, із простого. Очевидно, що такі дії дуже показові. Ніякої любові, сили, пристрасті та іншого тут немає. Людина поводиться рівно так, як їй дозволили. У нього немає інтересу, немає значущості конкретної дівчини. Він навіть не бачить за потрібне щось пояснювати.

Дехто може навіть назвати таку людину нарцисом, хоча це трохи помилково. Але одне можна сказати точно, це нездоровий персонаж.

Не можна сказати, що в цьому є жіноча провина, що вона якась не така, неправильно поводилася, за що й отримала. Ні, це саме чоловіча точка зору. Це він обрав не поважати партнера. Від дії його пари нічого не зміниться. Зробить він це раніше чи пізніше. Але одне можна впевнено сказати, така людина справжнісінький егоїст. Вона не буде рахуватися з чужою думкою.

Немає цінності у стосунках

Усі ми мріємо про створення любовного союзу, навіть чоловіки про це думають. Але уявлення про це в кожного своє. Для когось це важливо, комусь не дуже. Зазвичай подібне мислення формується ще в дитинстві. За прикладом батьків, рідних і близьких. Дитина все вбирає. Вона дивиться і бачить, що сім'я — це стрес, проблеми, сварки, бійки, матюки та інше. У голові формується неприємна асоціація.

Виростаючи, чоловік про це не пам'ятає і тим більше не надає цьому значення. Він, як і всі, планує завести стосунки. Але щойно вони починають набирати обертів, у голові відбувається якесь клацання. Мозок пам'ятає, які неприємні й болісні асоціації в нього з цим пов'язані. Тому що він робить? Просто намагається втекти.

Причому робить це максимально болісно і безповоротно. Мовчазний відхід гарантує неповернення. Хоча нерідко відбувається перевзування. Але наш розум такі речі не прораховує. У моменті це здається гарною ідеєю. Просто піти, нічого не сказавши.

Страх

Але найголовнішою причиною варто назвати саме цей пункт. Далеко не всі готові до з'ясування стосунків. Багатьом неприємна сама думка того, що треба стояти, пояснювати, розповідати й обґрунтовувати. Мовляв, та навіщо це все потрібно? Просто пропаду з радарів і нехай думає, що хоче.

Боязнь говорити один на один про серйозне. Це так само йде з дитинства, як власне і всі проблеми. Хоча нерідко ми бачимо формування цього явища і в більш зрілому віці. Зазвичай після болісних стосунків. Коли було боляче розлучатися, нескінченні страждання, розмови та тривоги. Усе це викликає неприємні асоціації, тому краще відмовчатися.

А що як запитають? Раптом доведеться ще щось висловити, а може взагалі передумаю. Ні вже, краще тихо і без слів утекти.

Не завжди це дається легко. Тому для чоловіка це сильна дія, адже це велике подолання. Але якщо дивитися на ситуацію загалом, то це вчинок слабкої людини.

Як розпізнати?

Насправді це одночасно складно і просто. Потенційно, кожен може бути таким персонажем. Але є певні ознаки, які можуть вам натякнути на можливість такої поведінки:

 • Багато компліментів. Такі люди дуже люблять закохувати в себе. Вони хочуть мати владу над людиною. Тому не чекають чудес, не хапають зірок із неба, а просто діють рішуче.
 • Рясні плани на майбутнє. У нього одразу сім'я, діти, робота, квартира та інше. Через годину після знайомства, він уже складає карту вашого спільного життя. Тим самим переходить червону межу.
 • Занадто швидкий старт. Як ви вже зрозуміли вище, така людина поспішає. Вона вже готова через годину збирати валізи і починати жити разом.
 • Це практично завжди не найадекватніша і не найстійкіша емоційно людина. Тому розпізнати її можна, нехай і не зі стовідсотковою гарантією.

  Як реагувати?

  Для більшості дам це дуже болюча подія. Вона будувала плани, надії, довірилася йому, а він просто пішов. Багато хто починає копатися в собі. Мовляв, що я зробила не так? Чому він не говорить? Мабуть, я переборщила з ініціативою та інше.

  Коли ми бачимо, що трапилася, значить, нічого хорошого в колишньому партнері немає. Так, часом складно взяти і забути все разом, але саме це від вас і потрібно. Треба просто зрозуміти, що історія закінчилася.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *