Чому дитина гризе нігті: причини і поради психолога

Багато дітей гризуть нігті, а батьки їх за це сварять. Психологи закликали спочатку розібратися, чому малюк це робить. За словами експертів, якщо ваша дитина гризе нігті, у неї на це є кілька причин. Можливо, її заважають задирки і занадто довгі нігті, тому таким чином вона намагається їх позбутися. Є й менш очевидні причини, інформує Ukr.Media.

Малюк може повторювати за дорослими, які теж гризуть нігті. Зверніть увагу, чи є такі в оточенні вашої родини. Якщо ні, а дитина гризе нігті все одно, психологи порекомендували спостерігати за чадом і записувати всі ситуації, які передують обгризанню нігтів, а також те, що відбувається після цього.

Наприклад, дитина сидить за столом, чекає, коли її подадуть їжу, і гризе нігті. Після зауваження вона починає смикати серветку — це закінчений епізод. І таким чином потрібно записувати інформацію щодо кожного епізоду — через тиждень у вас буде достатньо даних про можливі причини, пояснили фахівці.

Чому діти гризуть нігті?

  • вони турбуються або перебувають у стресовій ситуації, наприклад, під час переїзду або адаптації до дитячого садка;
  • вони можуть бути надмірно перевтомлені;
  • у них виникла аутоагресія — дитина злиться, але висловлює злість ось таким чином;
  • є сенсорні дефіцити — подобається щось кусати чи гризти.

Іноді гризуть нігті ті малюки, яким складно всидіти на місці. Вони роблять це лише тоді, коли перебувають у статичному становищі.

За словами фахівців, дитина робить це, щоб нормалізувати свій стан.

Завдання дорослих — не припинити обгризання нігтів, а навчити дитину іншому способу регулювання свого стану: по-іншому заспокоюватися або виявляти гнів іншим способом і так далі.

Так що, якщо ваша дитина гризе нігті, це можна виправити. Потрібно лише з'ясувати першопричину.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *