Перевірте себе та близьких: 5 фраз, які говорять люди у депресії

Депресія — це не просто сум і пригнічений стан, це серйозна проблема, яка змінює спосіб мислення людини, позбавляє її сил і не дає жити звичним життям. Іноді близькі навіть не здогадуються, що їхня кохана людина перебуває в небезпечному стані, але деякі фрази можуть стати сигналом, інформує Ukr.Media.

Я погано себе почуваю

Зазвичай людина може пояснити, що в неї болить. Але під час депресії багато хто не розуміє, що саме відчуває або просто не хоче описувати стан близьким. При цьому фраза починає звучати все частіше, служи відповіддю на запитання «Чому ти сумуєш?», «Чому ти проводиш вихідні вдома?» і багато інших.

Людина не лукавить, вона дійсно погано почувається, часто не розуміючи, що саме її турбує. Пам'ятайте, що депресія часто супроводжується як реальними, так і фантомними болями.

У мене немає сил

Так буває з усіма, але у людини в депресії занепад сил майже не минає. При цьому її аналізи можуть бути у порядку. Зверніть увагу на фразу, якщо ваша близька людина відмовляється від заходів, які мають відновлювати її сили, можливо, вона перебуває у депресивному стані.

Я в порядку

Коли оточення починає помічати, що з людиною щось не так, іноді вона реагує холодно та агресивно. Визнати, що депресія заволоділа тобою, складно, а попросити допомоги іноді нестерпно. Поговоріть з людиною і спробуйте пояснити, що депресія може статися навіть з найщасливішою і найуспішнішою людиною, не ганебно відчувати пригніченість і звернутися за допомогою буває просто необхідно.

Ти не зрозумієш

Передати те, що відчуває людина у депресії, тому, хто не відчував такого, неможливо. Тому у розпачі близькі вимовляють «Ти не зрозумієш!», вони починають уникати питань про стан та перекладають тему. Але чим частіше таке трапляється, тим вищі шанси, що другові чи родичеві потрібна допомога.

Мені так самотньо

Неможливість пояснити стан або відчувати ті ж емоції, що й оточуючі, часто приводи до того, що людина почувається відрізаною від світу, що бореться поодинці. Не дайте цьому стану поглинути людину, нагадуйте, що ви поряд і в добрі дні, і в погані.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *