Чому не проходить кашель – медики знайшли дві причини

Часто батьки скаржаться на неспинний кашель у дітей, та ще частіше – на кашель, який триває довгий час. Виявляється, це різні види кашлю. Однак, в обох випадках варто звернути увагу на стан дитини, та якщо кашель не спиняється або триває понад місяць – звернутись до лікаря. Про це в своєму відеоблозі розповів відомий український педіатр – лікар Євген Комаровський. 

Відтак, медик пояснив, що загалом кашель не є хворобою. Це скоріше симптом, а от причину слід знайти і усунути. На думку Комаровського, в більшості випадків мами й тата можуть самостійно з’ясувати, чому дитина довго кашляє. Однак, якщо зробити це не вдалося – слід відвідати амбулаторію. 

Взагалі причини може бути тільки дві:

  • інфекційна,
  • неінфекційна. 

“Звісно, якщо ви переконані, що вакцинація – це чіпування від Біла Гейтса, то у вашої дитини можуть бути інфекційні хвороби коклюш або туберкульоз. Обидві вони непогано профілактуються вакцинуванням, та саме вони супроводжуються тривалим кашлем!” – пояснив Комаровський, додавши, що в цих обставинах, окрім кашлю матимуть місце й інші прояви хвороби – висока температура, лихоманка тощо.

Ще однією причиною тривалого кашлю може бути синусит, під час якого застудний слиз стікає задньою стінкою гортані. В такому випадку кашель посилюється під час сну, вночі. 

Крім того, дитина може бути алергіком. Якщо температура в дитини нормальна, а кашель посилюється не вночі, а вдень, – є вірогідність, що його спричиняє алергічна реакція на подразник. Тут лікар радить батькам звернути увагу, де саме й коли виникає кашель, та як довго він триває, аби зрозуміти, що саме може його викликати. 

Та як би там не було, а лікар Комаровський переконаний, що найчастіше кашель  викликає сухе й тепле повітря в кімнаті, де мешкає дитина, та зловживання відхаркувальними засобами для дітей. 

Як допомогти дитині, яка кашляє

Перш за все, слід давати дитині достатню кількість рідини. Чим більше п’є дитина, тим розрідженіше в неї мокротиннє, і тим простіше його відхаркати, пояснив лікар. Також важливо оптимізувати параметри повітря в кімнаті, де дитини проводить час та спить. Вологість не має перевищувати 40-60%, а температура має становити 18-22 градуси в житлових кімнатах та бути нижчою 20 градусів у спальні (за умови наявності теплої піжами). 

Ніс дитині можна промивати сольовими розчинами. Дітям віком старше двох років рекомендується на ніч давати склянку теплого молока з медом. Дітям віком від року можна піднімати головний кінець ліжка (до року цей кут не повинен становити понад 10 градусів через ризик раптової смерті немовляти). 

Додатково можна придбати зволожувач повітря чи пилосос для очищення алергенів. Відмовтесь від паління в присутності дітей. Не експериментуйте з ліками від кашлю. 

“Нагадую цитату з американського підручника: ефективність ліків від кашлю у порівнянні з вживанням великої кількості рідини – не доведена! Тож хочеться дати дитині ліки від кашлю – краще зваріть їй смачний компот”, – резюмував лікар Комаровський. 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Чи буде апендицит, якщо їсти фрукти та ягоди з кісточками – висновок медиків
  • Чи можна спати на лівому боці: лікарі розібралися в позах для сну
  • Чи правда, що солодке викликає прищі – відповідь лікаря

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *