Люди вмирають, а вакцини не існує: в Індії зафіксовано спалах смертельного вірусу

Як мінімум двоє осіб померли через хворобу, викликану вірусом Ніпа в Індії. Це сталося в районі Кожікоде, що в штаті Керала. Наразі вакцини від хвороби не існує, а зупинити розпосюдження вірусу важко. 

Про це повідомляє видання Press Trust of India. Зазначається, що це захворювання є невиліковним, ніякої вакцини чи ліків проти нього не існує.

Так, в понеділок, 11 вересня, в місті Кожікоде померли двоє людей. Причиною загибелі записали “неприродню смерть через лихоманку”. Спочатку лікарі не могли зрозуміти, що це за така дивна лихоманка. Однак потім виявилося, що один з померлих мав родичів, які також потрапили до відділення інтенсивної терапії. Лікарі врешті з’ясували, що причиною смертей був вірус Ніпа.

“Дві смерті, зареєстровані в районі Кожікоде в Кералі, були спричинені вірусом Ніпа. Відправлено групу експертів, щоб проаналізувати ситуацію та допомогти уряду штату”, – розповів міністр охорони здоров’я Індії Мансух Мандавія.

Місцева влада запевняє, що немає приводу для паніки – всі, хто контактував з померлими, за офіційною інформацією наразі ізольовані та проходять інтенсивне лікування. Однак все ж уряд штату радить громадянам носити маски на вулиці в якості профілактичного заходу. 

Вірус Ніпа: що це таке та чи є небезпека для України 

Вірус Ніпа – це вірус, який викликає важку та фактично невиліковну хворобу. Її основними рисами є важкий енцефаліт (запалення мозку) та респіраторні прояви. Вперше цей збудник виявили в 1998 році в Малайзії. З того часу спалахи хвороби час від часу трапляються в азіатському регіоні, кожного разу забираючи людські життя.

Зазначимо, що для Індії це захворювання не є чимось новим. Так, ще в 2021 році повідомлялося про черговий спалах даної інфекції. Тобто це трапляється періодично з проміжком раз на рік чи два. 

Втім, не варто ставитися до вірусу Ніпа несерйозно. Він спричиняє запалення мозку та важкі респіраторні симптоми. Летальність лихоманки, яку викликає збудник – до 75%, тобто хвороба в близько 7 з 10 випадків завершується смертю пацієнта. Проти неї не існує ані вакцини, ані якихось специфічних препаратів. Можливе лише симптоматичне лікування в надії на те, що організм та його імунна система впораються самі. Такі випадки також бувають.

У ВОЗ вже поперджали, що потенційно вірус Ніпа може стати новою пандемією. Він швидко передається і людям, і тваринам, а також значно небезпечніший за ковід, з яким людство вже вміє боротися. Втім, надто сильно переживати поки що не варто. Спалах наразі не є масовим, а в Україні ця хвороба офіційно ніколи не фіксувалася. Її переносять особливі кажани, які не мають ареалу проживання на нашій території.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • В Україні прогнозують появу нового штаму коронавірусу
  • МОЗ через війну відмовилося від закупівлі вакцин від коронавірусу
  • Індійський місяцехід завершив подорож і переходить у сплячий режим: подробиці

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *