Як кішка “говорить”, що в неї щось болить

Найнеприємніше, коли вашого домашнього улюбленця щось турбує, а ви навіть не здогадуєтеся про це, інформує Ukr.Media.

А все тому, що говорити тварини, на превеликий жаль, не вміють. Так само як новонароджені діти.

Як мама сама здогадається, що саме в її карапуза болить і що ж все-таки треба лікувати, якщо він поки що ні сказати, ні показати нічого не може через свій вік.

Але природа "підметушилася" і дала малюкові інструмент для привернення уваги дорослого — гучний плач.

Якщо дитя кричить довго і голосно, не засинає, не їсть, то, природно, батьки викликають лікаря.

А як же кішка? Як вона показує людині, що їй боляче і потрібна допомога?

Гучний крик мурчики в цих випадках практично не використовують, у всякому разі кішку, яка кричить від болю, навряд чи вдасться побачити. Хоча таке теж іноді трапляється.

Однак пухнастики, все ж при нездужанні постараються сховатися і поводитися максимально непомітно.

А все тому, що згідно із законами природи, кішки повинні приховувати свій хворобливий стан, щоб про це не здогадалися її вороги і не напали на безпорадну тварину.

Проте сигнали господареві кішка все одно подає, тому здогадатися про те, що вихованця щось турбує можна.

До таких сигналів можна віднести:

  • зміна звичної поведінки: відмова від улюбленої їжі, млявість, тривалий сон, бажання ховатися в темні й затишні куточки, хоча раніше котик був дуже активний і грайливий;
  • агресія щодо господаря, бажання вкусити і подряпати, оскільки нерідко через незнання людина доторкається до того місця, де у кішки якраз і болить;
  • починає ходити повз лоток. Це, напевно, найбільш явний симптом проблем зі здоров'ям, коли кішка вже точно приверне увагу свого господаря.

Щоправда, у низці випадків розцінюється така поведінка як хуліганство і бажання нашкодити, тому буває так, що замість походу до ветеринара, кішку просто лають і карають.

Однак туалет повз лоток у тому випадку, коли раніше кішка завжди ходила в потрібне місце — це привід звернути на свого улюбленця найпильнішу увагу.

Дуже часто це симптом МКХ, коли тварина відчуває сильні больові відчуття під час сечовипускання, тому може ігнорувати туалет, роблячи невеликі калюжі в різних місцях квартири.

  • муркотіння кішки — це не завжди звуки радості. Іноді такими звуками кішка заспокоює себе, намагається зменшити біль, тобто це такий собі інструмент для зняття неприємних відчуттів.
  • сам зовнішній вигляд тварини: теплий сухий ніс, виділення з очей, носа, третя повіка застилає півоко тощо. Це вже точно не може бути непоміченим уважним господарем.

Таким чином господар цілком може "почути", що йому говорить його кішка, особливо, коли вона "просить" про допомогу.

Найголовніше, до чого, власне, і закликають усі ветеринари, — це не відкладати візит до лікаря за потреби, не думати, що все саме мине, якщо вже кілька днів не минає.

Адже буває так, що до лікаря потрапляє тварина вже в дуже занедбаному стані, і вилікувати її буває або складно, або практично неможливо.

Тож тісний емоційний зв'язок зі своїм домашнім улюбленцем — це не така вже й дурість.

Це якраз навпаки запорука того, що тварина в потрібний момент не опиниться без необхідної допомоги, а значить буде жити довго, щасливо і без болю.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *