Як правильно карати кішку за погану поведінку та що робити не можна

Існує думка, що коти не піддаються навчанню. Вони живуть самі по собі, виховувати їх марно, тому що вони не такі розумні, як собаки, інформує Ukr.Media.

Але це помилки, що з'явилися в результаті неправильного підходу до виховання. Кожна тварина має свої особливості в плані поведінки і інстинктів.

Експерти підкреслюють: коти не дурні, вони просто не собаки. До них потрібен інший підхід.

Кішки дуже розумні і мають хорошу пам'ять. Коли вони хочуть чогось навчитися, то можуть це зробити. Просто треба застосовувати до цих тварин інший підхід.

На відміну від собак, коти ніколи не жили в зграї, а їх породи не виводилися для служби людині.

Тому вони не намагаються зробити людей щасливими, вони можуть лише існувати разом з людиною, ставлячи на перше місце турботу про себе.

Чому не можна карати кота

Коти волелюбні, незалежні і не терплять, коли хтось заподіює їм шкоду. Навіть улюблений господар. Небезпека полягає в тому, що ці тварини мстиві. Якщо покарати кішку за проступок, вона запам'ятає це і помститься.

Сьогодні ви відчутно приклалися долонею до «м'якого місця» кішки за те, що вона залізла на стіл, а через тиждень вона змахне зі столика у вітальні вашу улюблену вазу. Можливо, ви навіть не зв'яжете ці події. Але гра в покарання і помста триватиме все життя.

Ще одним побічним ефектом "класичного" виховання є втрата довіри. Незважаючи на те що коти не собаки, тому людина не є сенсом їх існування, ці тварини люблять своїх господарів і довіряють їм. Але постійне протистояння і покарання підривають довіру, що негативно позначається на взаєминах вихованця і господаря.

Як виховувати кота

Бити кішку марно, але її слід привчити до суворого голосу і невдоволення господаря. І провернути це так, щоб кішка зробила висновок: забороною і гнівом господар намагається вберегти мене від біди.

Якщо вихованець заліз на стіл, приберіть його звідти і відчитайте суворим голосом. Можна ввести в ужиток команду «ні» або будь-яку іншу. Коти можуть запам'ятовувати слова і їх значення.

Наступного разу, коли кіт полізе на стіл, потрібно його провчити. Не покарати, а саме провчити. Тобто показати, що така поведінка загрожує неприємними наслідками. Добре працює жерстяна банка з горохом, кинута поруч з котом, якийсь предмет, що видає різкий неприємний звук, струмінь води.

Важливо, щоб кішка не зрозуміла, що ці дії походять від вас. Інакше помста неминуча. Обставити ситуацію потрібно так, щоб вихованець вирішив: перебувати на столі небезпечно.

В цьому випадку тварина не тільки перестане здійснювати небажані дії, але і буде слухатися господаря. Адже кіт зрозуміє, що людина намагається його захистити.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *