Які види акул водяться в Чорному морі?

Багатьох людей турбує питання, чи водяться акули в Чорному морі і чого чекати від цих хижаків. Розберемося, чи зможуть акули порушити безтурботний відпочинок на морському узбережжі, інформує Ukr.Media.

Які види акул водяться в Чорному морі?

Акули не виносять сірководню. А чорноморські води насичені цим елементом. Тому водяться тут тільки два види акул, які спокійно ставляться до його надлишку.

Катран

Цей вид відносять до дрібних акул. У довжину риби рідко досягають метра. Водяться зграями, жителі нерідко помічають поруч з берегом. Особливо часто вони з'являються з настанням сутінків. Харчуються катрани дрібною рибою. Досі не зафіксовано жодного випадку агресивного нападу цих акул на людину.

Але на шкурі і плавниках катранів є шипи, об які просто поранитися. Тому наближатися до зграї не варто.

Зустрічаються з ними частіше рибалки. Катрани часто заплутуються в сітках. Ризик зустріти акулу на мілководді, де купаються відпочиваючі — мінімальний. Хіба що запливе якась особина поніжитися на сонечку і заляже на дно. Але така риба навряд чи здорова.

Вкусити людину катран може, особливо якщо риба бачить небезпеку для власного життя. Тому провокувати хижака не можна.

Котяча акула

Це теж мешканець Чорного моря. Вона також невеликого розміру. Довжина дорослої особини рідко досягає метра.

Котяча акула воліє обідати молюсками та іншими безхребетними мешканцями вод. На людину вона ніколи не нападає, навпаки, на мілководдя запливати не буде, а помітивши людей, сховається в глибинах.

Для тих, хто хоче помилуватися на акул поблизу, організовують занурення у воду. Такі послуги надають фірми і школи на заняття дайвінгом.

Ці два види зустрічаються по всьому узбережжю Криму.

Які види акул запливають в Чорне море?

Хижим акулам пробратися у води Чорного моря досить важко. Протоки, що з'єднують його з іншими морями і океанами, недостатньо просторі для цього. Але все ж такі випадки відзначалися.

Біла акула

З Середземного моря в Чорне дуже рідко можуть заплисти білі акули. Принаймні, про це стверджують рибалки, які розповідають, що в їх сітки потрапляли дитинчати цього виду.

Дослідники схильні погоджуватися з ними: море в останні роки все більше прогрівається, а це сприяє тому, що акули почувають себе у Чорному морі більш комфортно. Експерти стверджують, що ці акули можуть заплисти (не на довго) до узбережжя південного Криму.

Припущення експертів

Виділимо ще кілька видів, які ймовірно можуть виявитися в глибинах Чорного моря:

  • довгокрила;
  • тигрова;
  • синя;
  • мако;
  • піщана.

Всі ці види небезпечні для людини. Але поки випадків нападу акул на людину біля берегів Чорного моря не було.

Цікавий факт: у 2010 році місцеві рибалки виловили акулу-гоблін. Досі незрозуміло, яким чином потрапила сюди ця мешканка Тихого океану, і як довго вона тут знаходилася. Це хижий вид, який нападає на людину. В основному зустрічається біля берегів Японії, комфортна глибина для неї — 200 метрів. Акули-гобліни виростають у довжину до 4 метрів.

Статистика нападу акул на людину

Були випадки, коли за допомогою зверталися дайвери, постраждалі від акул. Але вони самі провокували риб. Один з поранених розповідав, що смикав катрана за хвіст, за що і поплатився.

Також зафіксовано випадок з відпочиваючим, який наступив на катрана і поранив ногу об шипи. Але це швидше виняток, ніж практика.

У Чорному морі постійно мешкають акули двох видів. Але вони не небезпечні для людини і для відпочиваючих, зокрема. А ризик зустріти гостю з Середземноморського моря мінімальний. Однак, заходами безпеки нехтувати не варто. Все ж в морських глибинах криється чимало таємниць і загадок.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *