Ось навіщо собаки приносять палиці з будь-якої прогулянки: справа не тільки в інстинктах

Домашні улюбленці часто дивують нас своїми незвичайними звичками, через які спостерігати за ними збоку часом буває дуже кумедно. Наприклад, багато псів проводять усю прогулянку з палицею в зубах, підібраною десь у лісі або парку, і часто норовлять потім принести її із собою додому. Давайте розбиратися, чому саме наші пухнасті й чотирилапі так роблять, інформує Ukr.Media.

Якщо ваш собака регулярно приносить з прогулянки палицю в зубах, ви, напевно, ставили собі логічне запитання: навіщо він це робить? На жаль, самі пси відповісти на це запитання нам не можуть, але за них це давно зробили ветеринари!

Насамперед фахівці радять не лаяти улюбленого вихованця за таку любов до палиць. За їхніми словами, вони сприймають деревинку як іграшку і дуже люблять вивчати її унікальний запах і колір. У якомусь сенсі бажання приносити палиці з прогулянки у псів у крові, а проти природи, як відомо, не підеш!

Ветеринари заохочують прагнення собак тягати палицю і навіть приносити її додому, однак радять господарям відучувати своїх чотирилапих від звички їх гризти. Річ у тім, що дрібні шматочки деревини несуть потенційну небезпеку для здоров'я і життя собаки, тому їх проковтування краще не допускати.

Загалом же існує кілька теорій, що пояснюють любов собак до деревинок. Ось вони:

  • палиця може нагадувати собаці схожу за розміром кістку;
  • губчаста текстура дерева так і вабить вихованців встромити в неї зуби та почати гризти;
  • чотирилапим просто подобається приносити якийсь трофей з прогулянки, а палиця — це зазвичай перше, що трапляється їм на очі;
  • собак, немов наркотик, вабить запах лісу, яким просочується деревина;
  • багатьом псам просто подобається тримати щось у роті (ця особливість яскраво виражена у ретриверів).

Якщо ж у ваших планах все ж відучити собаку тягати палиці з прогулянки, то знайдіть їм гідну заміну. Наприклад, беріть з собою на вулицю м'ячик або іншу улюблену іграшку вихованця. Це допоможе відвернути пса, коли він в черговий раз задумає притягти палицю з природи додому.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *