5 аргументів на користь занять із верхової їзди

Свіже повітря і простір, заспокійливі неспішні рухи, гармонійне спілкування з конем, який розуміє господаря за найменшим помахом руки, а бонусом до цього виступають ще й поліпшення здоров'я і зміцнення психіки. Все це верхова їзда, інформує Ukr.Media.

Покращує поставу

Правильне положення спини — це основа техніки посадки на коні. Під час їзди працюють м'язи стегон, спини і живота, враховані особливості їх фізіології.

У ході навчання людина розуміє і засвоює принципи правильної посадки. Навик прямої постави надалі переноситься і в повсякденне життя. Людина вчиться тримати плечі розправленими, підборіддя — піднятим, живіт — втягнутим.

Звичка тримати поставу з'явиться, якщо їздити на коні 2-3 рази на тиждень.

Зміцнює м'язи

Цей вид спорту відзначається зміцнення м'язів без зайвого навантаження на суглоби. При верховій їзді працює мускулатура спини і живота, яку неможливо тренувати динамічними вправами.

Для поліпшення стану м'язів бажано займатися верховою їздою під керівництвом досвідченого тренера регулярно, 2-3 рази на тиждень по годині.

Знижує стрес

Іпотерапія — це напрямок психотерапії. Людина вчиться керувати конем, вибудовує взаємини з ним.

Коні — дуже розумні тварини, які відчувають яскраві емоції, мають власний характер. Люди на заняттях верховою їздою контактують з великими і розумними тваринами, які при цьому значно сильніші за них.

Крім цього, у процесі їзди коні впливають на людей тактильно. Людина сидить на коні і торкається його руками і ногами, часом корпусом, щоб відчути тепло і ритм биття серця. Такий контакт з потужною інтелектуальною твариною сприяє стабілізації емоційного стану, і наїзник виробляє стійкість до побутових стресів.

Розвиває реакцію

На заняттях з верхової їзди люди вчаться зберігати баланс, оперативно реагувати на найменші зміни ситуації. Для направлення коня в потрібну сторону потрібно задіяти все своє тіло.

Часом слід потягнути рукою вуздечку в ліву чи праву сторону, піднятися на стременах або стиснути шенкеля, відхилитися назад або зібратися вперед для ефективного управління твариною.

За допомогою тренера досконально відпрацьовується точність і швидкість цих рухів. Надалі відзначається розвиток реакції і підвищення уважності.

Підходить для будь-якого віку

Неспішна їзда на коні практично не має обмежень у питаннях здоров'я і віку людини.

Чоловіки і жінки з різними фізичними можливостями можуть кататися на конях для зміцнення м'язів, поліпшення кровообігу, підтримки фізичної форми.

Багато людей відзначають дивовижну користь таких спортивних тренувань.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *