Чи дійсно шпагат такий корисний як ми думаємо

З подачі фітнес-блогерів і красунь в Instagram шпагат став найбажанішим "супервмінням" у тих з нас, хто тренується в залі або вдома, інформує Ukr.Media.

Чому всі так хочуть сісти на шпагат? "Це красиво", — один з головних аргументів на користь розтяжки у тих, хто регулярно робить стретчинг і відраховує кожен міліметр, що залишилися до торкання підлоги. Але в чому користь шпагату і чи є вона взагалі? Питання в тому, чи варто результат докладених зусиль.

Чим корисний шпагат?

Одна справа — поставити перед собою мету сісти на шпагат, друге — розвинути гнучкість. Тут знака рівності немає. В першому випадку ми говоримо про екстремальну розтяжку, у другому — про фізіологічну.

Під час фізіологічної розтяжки, тобто просто стретчинг всіх м'язів (наприклад, в пілатесі, бодібалеті і йогі), відбувається наступне:

  • розтягуються м'язи;
  • поліпшується кровообіг;
  • стимулюються рецептори;
  • поліпшується еластичність тканин — м'язів, капсул суглобів і самих суглобів;
  • розвивається гнучкість тіла;
  • зменшується ризик розвитку артриту.

Шпагат, звичайно, покращує пластичність тіла, але мови про гармонійний розвиток всіх м'язів немає.

Розтягувати капсулу суглоба, звичайно, корисно, але фізіологічне розтягування не повинно приносити біль. А якщо він є, то мінімальний, який проходить після виконання вправи.

Шпагат — це не фізіологічна розтяжка. Під час того, як ви сідаєте в шпагат відбувається зіткнення структур в суглобі, тому ви відчуваєте різкий біль. Шпагат не є природним положенням тіла. Тому його називають розтяжкою не варто. Практичної користі від нього для організму немає, на відміну від простої розтяжки.

Шкода шпагату для організму

У кожного суглоба в тілі є свій функціональний обсяг рухів. Говорячи про анатомію, варто згадати, що обсяг рухів у суглобі, необхідний для шпагату, має бути збільшено приблизно на 50%. Це занадто багато для кожного суглоба, а для тазостегнового — тим більше. Природа не заклала в нас таку гнучкість, однак її можна розвинути, але поступово, не ставлячи шпагат за мету. Нехай це буде приємний бонус від розтяжки і розвитку гнучкості.

Повторимо: людині корисна фізіологічна розтяжка, від шпагату користі для тіла немає, але і шкоди не має, якщо ви акуратно підходите до розтяжки.

В дитячому і ранньому юному віці шкоди від шпагату немає зовсім, оскільки суглоби гнучкіші. Шкода мінімальна і у віці від 15 до 20 років, особливо, якщо ви регулярно займаєтеся спортом.

Але після 40 не варто намагатися сісти на шпагат, краще просто займатися стретчингом. Але якщо у вас мета — сісти на шпагат (в будь-якому віці), то робити це потрібно дуже обережно, оскільки ймовірність травм суттєва. Можливі ушкодження м'язів, сухожиль, блокада кульшового суглоба.

При бажанні сісти на шпагат, зверніть увагу на той факт, що не у всіх нас тіло схильне до нього. Є особливості анатомічної будови, коли зв'язковий апарат у кульшового суглоба не володіє необхідною еластичністю, і це вроджена властивість.

Не треба травмувати тіло, щоб досягти мети. Краще просто займатися розтяжкою. А шпагат "підтягнеться" з часом, коли тіло стане більш гнучким.

Якщо хочете сісти на шпагат, робіть це під наглядом тренера, щоб уникнути ризик виникнення травм.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *