Чим саме корисні присідання і що станеться з вашим тілом, якщо робити їх регулярно

Присідання — одна з найкращих силових вправ для всього тіла, інформує Ukr.Media.

Але чим саме вона корисна і що станеться, якщо робити її щодня? Розповідаємо.

Які м'язи працюють, коли ви присідаєте

Якщо є вправа, здатна включити в роботу практично усі ваші м'язи, то це присідання. Вправа задіює більшу частину м'язів нижньої частини тіла, але щоб виконати присідання правильно, вам також потрібно напружити і корпус.

У присіданнях працюють:

  • великий, малий і середній сідничні м'язи;
  • передня поверхня м'язів стегна;
  • задня поверхня м'язів стегна;
  • згиначі стегна;
  • литкові м'язи;
  • прямі м'язи живота;
  • косі м'язи живота;
  • поперечний м'яз живота;
  • м'яз, який випрямляє хребет.

Що буде, якщо робити присідання щодня

У вас буде міцний і красивий кор

З сильними м'язами верхньої частини тіла вам буде простіше нахилятися, повертатися і навіть просто стояти. Вони ж поліпшать ваш баланс, зменшать біль у попереку і допоможуть підтримувати правильну поставу.

Вчені порівняли, як працюють м'язи кора під час планки і присідань зі штангою, і з'ясували, що в присіданнях м'язи спини задіяні сильніше. Так що якщо ви хочете прокачати м'язи спини і поліпшити свою фізичну форму, присідайте.

У вас буде менше травм

Сильні м'язи ніг і сідниць дозволять вам виконувати будь-які вправи і рухи всього тіла з правильною технікою, балансом, амплітудою і поставою. Крім того, присідання зміцнять ваші суглоби, зв'язки, сухожилля, що допоможе вам знизити ризик отримати травму.

Ви спалите багато калорій

Вважається, що найбільше калорій спалюється при заняттях аеробними вправами, при бігу або тренуванні на велосипеді. Але насправді високоінтенсивні силові вправи, наприклад присідання, можуть впоратися з цим завданням навіть краще.

Ви зміцните м'язи ніг і сідниць

В нижній частині тіла людини зосереджені найбільші й найсильніші м'язи. Сідничні, литкові, м'язи задньої і передньої поверхні стегон відповідальні за багато наших рухів, — від підйому з ліжка до бігу підтюпцем. Присідання допомагають зробити ці м'язи сильнішими і тримають їх в тонусі. Вам стане набагато комфортніше у звичайному житті — підійматися по сходах, гуляти, носити важкі сумки з магазину. А ще ваші ноги стануть рельєфними.

Ви поліпшите спортивні показники

Якщо ви берете участь у спортивних змаганнях, то присідання з випригуванням допоможуть вам розвинути вибухову силу і швидкість, що своєю чергою, позитивно позначиться на ваших результатах.

Що в підсумку

Присідання — динамічна силова вправа, яка потребує одночасної роботи м'язів верхньої і нижньої частин тіла. Ці м'язи, ви постійно використовуєте в повсякденному житті.

Щоденні присідання допоможуть вам поліпшити свої результати на тренуваннях, знизити ризик отримати травму. Але як і в будь-якій справі, щоб побачити ефект, присідання потрібно робити регулярно. Спробуйте присідати по 30-50 разів щодня і дуже скоро ви помітите, як змінюється ваше тіло.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *