Що таке сильний хват, та як його тренувати

Якщо є щось настільки ж важливе, як міцні сідниці і м'язи кора, то це сильний хват. Розповідаємо, як його тренувати і які переваги вам це дасть, інформує Ukr.Media.

Що таке сильний хват

Коли ми говоримо про силу хвату, маємо на увазі здатність міцно тримати предмети в стислій кисті. Чим сильніші ваші руки, тим довше ви зможете утримувати важкі предмети. Сила хвату залежить не лише від того, як добре розвинені ваші кисті, але і від натренованості ваших передпліч і плечей.

М'язи, які відповідають за силу хвату:

 • глибокий згинач пальців — м'яз передпліччя, відповідальний за згинання фаланг всіх пальців, крім великого;
 • довгий згинач великого пальця кисті — також м'яз передпліччя, але згинає великий палець;
 • розгинач пальців — м'яз, завдяки якому відбувається розгинання пальців — від вказівного до мізинця — і кисті в цілому.

Для чого потрібен сильний хват

Слабкий хват не лише обмежує вас у фізичних вправах з вагами, таких, як станова тяга. Для виконання повсякденних справ — відкривання банок і пляшок, тягання важких сумок, прибирання будинку за допомогою пилососа — потрібні сильні руки, кисті і пальці. До того ж під час занять із гантелями або гирею ризик впустити снаряд собі на ногу набагато вище, якщо у вас слабка кисть.

В одному дослідженні сильний хват пов'язують зі зниженням ризику смертності, а слабкий — з підвищенням ризику розвитку серцево-судинних захворювань. Але це, звичайно, не означає, що кожна людина з залізним рукостисканням переживе будь-кого з ніжними пальцями, але дає нам можливість припустити, що сила хвату може бути надійним індикатором фізичної сили людини, що, своєю чергою, служить показником здоров'я.

Три складових сили хвату

Сильний хват формується з декількох складових, серед них:

 • Щипкова сила, або сила пальців. Ви залучаєте її в безлічі справ — від відкривання пляшок до занять скелелазінням.
 • Здавлююча сила — те, як сильно ви можете здавити предмет. Саме її відчуває людина, якій ви тиснете руку.
 • Утримуюча сила відповідає за те, як довго ви зможете тримати будь-який вантаж — важку сумку або власне тіло, чи висіти на турніку.
 • Як зробити хват сильнішим

  Тренуйтеся з кистьовим еспандером

  Цей тренажер був створений спеціально для розвитку сили хвату. Найефективнішим буде еспандер, який виглядає як дві рукояті, з'єднані між собою пружиною, але підійде і еспандер-кільце. Для цього можна використовувати і тенісний м'яч. Тренажер потрібно стискати знову і знову… скільки повторів ви зробите — залежить від вашої сили хвату. Головне — виконуйте однакову кількість стискань кожною рукою.

  Розвивайте силу пальців

  Краща вправа для цього — утримання дисків від штанги: поставте два диски однакової ваги на ребра, захопіть пальцями і підніміть над підлогою. Утримуйте протягом 30-60 секунд.

  Працюйте над утримуючою силою

  "Прогулянка фермера" — так називається одна з вправ, яка допоможе вам розвинути силу хвату. Візьміть в обидві руки по гантелі або гирі, долоні направте один на одного — і пройдіть 80-100 м. Відпочиньте 30-60 секунд і виконайте ще одну-дві "прогулянки".

  Практикуйте висіння на турніку

  Це відмінний спосіб зробити хват сильнішим — зачепитеся за турнік так, щоб кисті були спрямовані вперед, випрямити руки і повисіть на перекладині. Намагайтеся протриматися 30-60 секунд.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *