Такого ви ще точно не пробували: 3D-тренування для тіла і думок

Насправді 3D-тренування не така вже новинка. Вигадали його ще в 70-х роках минулого століття американський доктор Девід Тіберія і фізіотерапевт Гарі Грей, інформує Ukr.Media.

На той момент метод оцінили тільки спортсмени-олімпійці і професійні спортсмени з проблемами в області хребта.

Зараз 3D-тренування переживають справжній бум, особливо після того, як про свою причетність і власний досвід в 3D-фітнесі в соцмережах похвалилися голлівудські знаменитості.

Цей же метод тренувань використовує у своїй студії в Нью-Йорку Джастін Гелбанд — один з найвідоміших тренерів моделей Victoria's Secret.

У чому ж суть 3D-тренувань?

Одразу хочеться сказати, що тут не використовується велика вага. Не буде в даному тренінгу і великої амплітуди рухів. 3D-тренування представляє з себе класичні вправи, які виконуються в трьох площинах. Завдяки такому 3D-підходу основні м'язові групи опрацьовуються під різними кутами. По суті 3D-тренування це мікс з пілатесу і функціонального 3D руху.

Які ж саме вправи включені в 3D-тренінг?

Перш за все це ходьба, нахили, повороти корпусу, підйоми рук і ніг.

3D-тренування не випадково мають таку назву. Ось ті три площини, в яких виконуються вправи:

  • Сагітальна площина — згинання та розгинання;
  • Фронтальна площина — нахили вліво і вправо;
  • Горизонтальна — рухи по колу, навколо осі.

Чим же 3D-тренування краще звичайного силового тренінгу?

Річ у тім, що силовий тренінг проходить в одній площині та включає в себе тільки руху вгору-вниз і спрямовані на конкретну м'язову групу. Він не містить природних повсякденних рухів в різні боки.

3D ж тренування містять природні рухи для нашого тіла, м'язів, суглобів і дає комплексний підхід до розвитку всієї нервово-м'язової системи. Наприклад, якщо культурист підіймає штангу з великою вагою — це ніяк не стане в пригоді йому в звичайному житті. А ось займаючись по 3D методу ви відпрацьовуєте природні повсякденні рухи і знижуєте ризик отримати травму в результаті того ж різкого нахилу вниз, потягнувшись за сумкою, розміщуючи щось на високій полиці або підіймаючись зі стільця боком.

Звикаючи рухатися тільки в одній площині в класичному фітнесі, ми обмежуємо себе, урізаємо свою активність, роблячи тіло вразливим до травм в разі незвичного руху. Така вразливість з віком збільшується.

Навіть набір рухів немовляти куди ширше, ніж дорослої людини. Згадайте, малюк стає на карачки, сідає, повзає, встає на ніжки, ходить. А тоді ми сідаємо за парту, за університетську лаву, за офісний стіл, на сидіння в міському транспорті або особистому авто і навіть в тренажерному залі з року в рік виконуємо однотипні рухи.

Успіх же фізичного розвитку лежить в зміні вектора руху. Крім зниження ризику травм 3D тренування покращують координацію рухів і вміння балансувати, коригують поставу і допомагають підтримувати її прямою, зміцнюють м'язи і суглоби, роблять нас сильнішими, швидшими, витривалішими, гнучкішими. Завдяки тому, що м'язи працюють під різними кутами, ви отримуєте гарний рельєф в досить короткі терміни.

Крім того, з 3D-тренуваннями фітнес стає яскравішим і цікавішим. Наш розум отримує нестандартні завдання. Зрештою виходить, що і тіло стає гнучкіше, і мозок прокачується. Рухи 3D працюють як кисневі насоси, покращуючи роботу кровоносної системи, яка швидше насичує наш організм мінералами і корисними речовинами. Таким чином, ми відчуваємо себе краще, відчуваємо енергетичний і емоційний підйом.

З упевненістю можна говорити також про оздоровчий ефект 3D-тренувань, через що рухи на стику трьох площин часто включають в різні реабілітаційні програми. 3D-тренування у першу чергу показані тим, хто має проблеми з опорно-руховим апаратом. Займаючись регулярно 3D-фітнесом, ви гарантовано забудете про болі в спині і попереку. А ось займаючись по-старому в одній площині, ви, навпаки, ризикуєте заробити грижі і протрузії.

На сьогодні всередині 3D-фітнесу вже з'являються різні програми:

  • Basic 3D — Базове тренування, яке підходить для людей будь-якого рівня фізичної підготовки, у тому числі новачкам у фітнесі;
  • Core 3D — концентрується навколо вправ для преса і корекції постави;
  • Upper 3D — робить акцент на верх тіла: розкриття плечей, пружність грудей, рельєфні руки;
  • Legs 3D — тренування на низ тіла, що включає вправи для сідниць і ніг.

На сьогодні 3D-тренування називають не просто фітнесом, а цілою наукою. Досвідчений інструктор підбере вам персональні вправи для кожного підопічного з урахуванням віку, статі, рівня фізичного розвитку та стану здоров'я.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *