Заняття спортом босоніж набагато корисніше, ніж у взутті

Останнім часом багато фітнес-інструкторів та блогерів тренуються босоніж, інформує Ukr.Media.

І мова не лише про йогу або пілатес, де і раніше так часто робили. Навіть силові вправи тепер виконують без кросівок.

Варто спробувати? Що думають ортопеди? Розповімо всю правду.

Чому тренування без взуття — хороша ідея

Ноги мають тисячі нервових закінчень, які не лише допомагають краще відчувати підлогу, але і давати сигнали тілу легше розуміти кожен рух. Ортопеди стверджують: коли ви стимулюєте нерви на стопі, то краще відчуваєте, на чому стоїте, як ходите. Взуття (особливо те, яке має додаткову підтримку та амортизацію) блокує це «з'єднання» підлоги та ніг.

Тренування з босими ногами також допомагає краще активувати сідничні м'язи. Не всі повною мірою відчувають свої сідниці під час присідань.

Щоб зрозуміти, яку роль відіграє навіть один палець на тренуванні, спробуйте таку вправу: роззуйтеся, поставте ноги на ширину стегон. Підійміть праву руку в сторону і попросіть когось натиснути на неї. Ви повинні опиратися тиску і тримати руку піднятою. Потім виконайте те саме, але підійміть великий палець лівої ноги. Відбудеться лише маленька зміна, але тримати руку стане набагато важче. Це переконливий приклад того, як важливо відчувати всю ступню для повної стабільності та сили тіла. З'єднання босих ніг з підлогою забезпечує зв'язок для кращої продуктивності.

Переваги тренування босоніж

Найкраще відчуття свого тіла

Ходіння босоніж може допомогти посилити усвідомлення того, як ваше тіло рухається в просторі. Уявіть, що ви підіймаєте якийсь важкий предмет або виконуєте звичайні повсякденні завдання, наприклад, друкуєте на комп'ютері в товстих м'яких рукавичках. Натискання правильних клавіш і можливість як слід тримати вагу стануть складнішими, чи не так? Ви просто не відчуваєте те, що робите.

Сенсорна інформація, яку отримує мозок, забезпечує зворотний зв'язок. Мозок встановлює його з кожним рухом. Найпростіший спосіб відчути його — присідання. Босоніж ви краще відчуєте землю і вам буде легше виконувати вправу.

Сильніші та гнучкіші ноги

Займаючись босоніж, ви краще тренуєте м'язи ніг. Адже сильні ноги — це міцний фундамент всього тіла.

Щоб збільшити силу ніг, спробуйте таку вправу: стоячи босоніж, відірвіть всі пальці ніг від підлоги, потім одразу опустіть їх назад, по одному. Зробіть цю вправу декілька разів.

Чим гнучкіші ноги, тим кращі ваші кроки. Це може знизити ризик проблем з м'язами та суглобами. Почніть займатися босоніж і незабаром побачите зміни в ході.

Ви дізнаєтеся свої слабкі місця

Тренування босоніж дозволяють краще оцінити спортивну форму і виявити слабкі місця в тілі. Ви відчуєте своє тіло, особливо ноги, і зрозумієте, що відбувається з стегнами, колінами, щиколотками, зможете відчути, чи є проблеми з рухливістю.

Поліпшення постави

Чим більше ви відчуваєте свої ноги, тим стабільніший баланс тіла і краща постава. Мозок реєструє стабільність і силу через нижні кінцівки, від цього і корпус стає сильнішим. Якщо ви регулярно тренуєтеся босоніж, тіло звикає знаходитися в ідеальному балансі та стабільності.

Чи є недоліки у тренування босоніж

Головне під час занять без взуття — не перенапружувати ступні, наприклад, під час підйому ваги. Якщо ви стрибаєте, виконуйте правильно техніку приземлення, бо підошва кросівок вас вже не захищає. Це не означає, що босоніж небезпечно приземлятися, просто важливо, щоб це не відбувалося занадто різко.

Якщо ви займаєтеся підняттям великої ваги, то, швидше за все, без взуття не обійтися. Але розігрітися для вправ можна босоніж, так ви "включите" зв'язок ніг з підлогою, перш ніж візьметеся за вагу.

Бігати босоніж теж непросто. Спробуйте обрати полегшену пару кросівок, щоб вам було легше рухатися, але стопа при цьому отримувала необхідний захист від ударів стоп.

А от після кожного тренування завжди можна роззутися і розім'яти ноги та пальці — наприклад, покатати м'яч стопами протягом 5-10 хвилин. Це допоможе і просто після тривалого активного дня — розслабить ноги та поверне їм бадьорість.

Що, якщо ви не можете займатися босоніж

У деяких тренажерних залах не дозволяють роззуватися, або ж знімати взуття там може бути просто негігієнічно. Шкірні інфекції нікому не потрібні. Хоча, якщо ноги регулярно потіють в кросівках і при цьому не отримують правильного догляду, теж можна отримати проблеми.

Можна займатися в шкарпетках, але тих же сенсорних переваг, що від босих тренувань, ви не отримаєте, хоча і відчуєте підлогу краще, ніж у взутті.

Якщо ж без взуття зовсім ніяк не обійтися, обирайте полегшені варіанти, наприклад, як ля бігу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *