Конкурс краси нагородить комплексами?

Українка Ксенія Аксьонова завоювала на конкурсі в Єгипті титул «Міні-міс Всесвіт». Юна красуня із Запоріжжя обійшла за красою та шармом конкуренток із усього світу. Факт гідний захоплення та гордості за наших талановитих дітей!

За плечима у 12-річної Ксенії Аксьонової вже солідна кількість титулів: «Міні-міс Запоріжжя», «Міні-міс Україна», «Міні-міс Європа». «Доросле» життя цієї дівчинки (участь у конкурсах краси, боротьба за перше місце, визнання, а також неприємні моменти – конкуренція, невдачі тощо) почалося ще з чотирьох років.


Ми поставили мамі юної «міс Всесвіт» кілька запитань

Олено, скажіть чесно, ви самі завжди мріяли стати «Міс Світу», але не вдалося… Тому й вирішили з доньки виростити красуню?

– (сміється). Насправді, Ксюша стала учасницею конкурсів зовсім випадково. Дідусь (батько Олени) хотів, щоб дівчинка всебічно розвивалася. Він за фахом учитель (сміється), йому видніше. Тому в 4 роки почав водити онуку одразу у дві школи – хореографічну (на танці) та модельну (щоб у дівчинки була гарна постава). А потім Ксюшу помітили. Запропонували взяти участь в конкурсі краси місцевого масштабу. Так усе й почалося…

– Тепер мрія Ксюші з міні-міс перетворитися на дорослу міс?

– Сьогодні Ксенія і життя свого не уявляє без конкурсів. Підготовка до конкурсу, розробка номерів, креатив із костюмами, сама участь. Дочці це подобається, їй усе легко дається. Це її не лише розвиває, а й окриляє. Але конкурси краси та перемога – це не самоціль. Мрія в дочки інша. А конкурси – це лише щабель, так званий шанс засвітитися.

– А розкажете, яка мрія?

– Стати телеведучою.

– Але в Ксюші є своя передача на ТБ

– Так. Але це місцеве запорізьке телебачення. А Ксенія мріє стати справжньою (мається на увазі професійною) ведучою та вести свою передачу на одному з центральних українських каналів.

–  Донька дуже втомлюється?

– Працює багато – танцює, виступає (Ксенія займається в танцювальній школі), а також навчається, намагається все робити на відмінно. Нервує, звісна річ. Але любить бути активною та проявляти себе, рости в творчому плані, розвиватися.

– Після перемоги не загордилась?

– (сміється) Ні. Якою була, такою і залишилася. Веселою, доброю, чуйною та цілеспрямованою.

Однокласниці Ксюші не луснули від злості?

– (задумливо) Так уже склалося, на жаль, що не всі дівчатка, з якими дружила Ксюша, щиро пораділи за її перемогу. Але…

– Недарма кажуть, що жіночої дружби не буває.

– Тому в Ксюші більше друзів-хлопчиків.

– Конкурс – це катастрофа з фінансової сторони?

– Держава не підтримує подібних дитячих заходів, не заохочує та не фінансує. Доводиться «оббивати пороги», а що як пощастить… Але, на жаль, на квиток до Єгипту, де відбувався фінал, вдалося назбирати грошей лише для Ксюші. Тому вона полетіла сама. Я залишилася вдома, переживала, хвилювалася. Зателефонувати після перемоги донька теж змогла не одразу. Тому про те, що у нас перше місце, я дізналася після того, як сюжет на ТБ показали. Розплакалася, звісно. Від щастя. Напевно, більше не від перемоги, а від того, що жива-здорова. Все-таки чужа країна. І ні звісточки…

Призи на дитячих конкурсах дорослі?

– (сміється) На жаль, дитячі. Це корона переможниці й іграшки. І все.

Коли читаєш у пресі про те, що краса українських дівчат знову покорила світ, мимоволі відчуваєш почуття гордості за свою країну. Це ж яку силу повинна мати земля, щоб всупереч усім політичним, економічним і екологічним проблемам продовжувати дарувати світу Красу!

Але… Усім же відомо, що це світ шоу-бізнесу – річ жорстока. Чи не обертаються ранні перемоги наших дівчат серйозними психологічними проблемами в майбутньому?

Чи такі невинні конкурси краси для дітей, як здається? Спеціально для  Lady.tochka.net розповідає психолог Тетяна Назаренко

Тетяно, чи впливає конкурс краси на формування психіки дитини?

– У дівчаток у «ніжному» віці (мається на увазі вік конкурсанток, із 6 до 13 років) відбувається період навчання та соціалізації. Дівчинка освоює форму поведінки, що стосується її жіночої частини. Також відомо, що в цей період діти вбирають усе, як губки. Тому важливо, які цінності вона «візьме», що почерпне для дорослого життя. Тобто що саме сформує  основу її психіки, моральних цінностей, принципів тощо. 

Роль жінки в цьому світі?

– Безумовно. У цьому віці дівчинка усвідомлює, що це таке жіноче начало. Вона починає відчувати, якою повинна бути жінка, яка основна роль жінки в цьому світі тощо. Також формується внутрішній «багаж» дитини, її внутрішнє багатство, тобто всі важливі складові світогляду. Тому важливо в цей період не нашкодити формуванню дитини (як морального, так і фізичного аспекту). А жорсткі умови конкурсів краси (і дитячих зокрема), як правило, не зважають на закони моралі. На жаль!

  Позитив є?

– Дівчинка може подолати страх спілкування та завести друзів. Навчитися виступати на публіці, що надалі їй знадобиться, наприклад, відповідати на уроках у школі, в університеті тощо. Також дівчинка навчається доглядати за собою, стежити за своєю зовнішністю, фігурою (наприклад, правильно харчуватися, займатися спортом, не лінуватися вмиватися та чистити зуби), тобто бути доглянутою й охайною, як годиться справжній леді.

Підводні камені боротьби за лідерство? Оцінювання дитячої краси?

– Будь-який конкурс передбачає роботу на результат. Кожна дитина, готуючись до конкурсу, долає величезний обсяг роботи. І юний конкурсант націлений на перемогу. І дуже багато життєвих сил дитини фокусуються на виграші в цьому конкурсі. І чи готова дитина змиритися з невдачею? Думаю, для кожної конкурсантки це величезний стрес. Важливо пам’ятати, що не завжди мета виправдовує засоби…

І зарубати на носі в батьків…

– Що потрібно та важливо любити своїх дітей такими, якими вони є. Просто любити! І не підганяти під стереотипи, чужі фото в глянсових журналах, своїх кумирів, героїв фільмів або серіалів. А також за рахунок дитини не реалізовувати власні нездійснені мрії, як часто це буває. У випадках і з конкурсами краси, і з балетом, і з фігурним катанням, коли мами змушують дитину займатися тим, про що вони самі мріяли.

Чи легко дитина зможе пережити, що вона виявилася не найкращою?

– Завжди важко! Комусь вистачає двох-трьох днів, тижнів, місяць, щоб забути про невдачу… А для когось може стати травмою на все життя.

Що можна привезти разом із перемогою?

– Безліч комплексів, внутрішніх страхів, головний серед яких – якщо я стану некрасивою (читай – нестрункою) мене розлюблять! Також емоційні зриви та проблеми з харчуванням. Не є таємницею, що багато учасниць конкурсів краси страждають анорексією та булімією. І діти-моделі, на жаль, не виняток…

– Свою дитину віддали б на конкурс краси?

– Ні! Якщо батьки хочуть, щоб дитина росла здоровою, соціально активною та розвиненою всебічно, краще записати її в спортивну секцію, у гурток за інтересами тощо. І найголовніше – не вимагати, щоб вона була ідеальною в усьому! І любити просто так, а не за гарні оцінки або досягнення!

– Що побажаєте Ксенії?

– Стійкості.

Як ти вважаєш, дитячі конкурси краси допомагають дитині знайти чи “розгубити” себе?

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *