Неправильний раціон призводить до розвитку захворювань у підлітків

І причина цього – надмірна захопленість дітей кондитерськими та хлібобулочними виробами, солодкими газованими водами, чіпсами, сухариками тощо. Ці продукти становлять основу «перекусу» школяра та студента.

Цукровий діабет, анемія й ожиріння – «призи» від пепсі-коли й шоколадних батончиків

Щоденне вживання солодких газованих напоїв, шоколадних батончиків, круасанів, рулетів тощо призводить до порушення обміну речовин. Щодня виробляючи підвищену кількість інсуліну, необхідного для переробки великої кількості солодощів, організм зрештою приймає це за норму. Цю звичку медики називають гіперінсулінемією. Це перша передумова для розвитку цукрового діабету.

Будьте уважні до самопочуття дитини: якщо між прийомами їжі вона раптово відчуває страшенний голод, а запаморочення натще – звичайне явище, вияви пильність і перевір вміст цукру в крові дитини. Такий стан виникає внаслідок зниження вмісту цукру в крові (гіпоглікемія). «Відновити» здоров’я можна достатнє швидко за допомогою наспіх з’їденої булочки або шоколадного батончика. Таке «зцілення» лише посилює проблему. До того ж сприяє розвитку схильності до ожиріння.

У раціоні дитини повинно бути достатньо білка та заліза

Білки потрібні для повноцінної розумової діяльності та як будівельний матеріал для зростаючого організму. Джерелом білка є молоко, сир, м’ясо, птиця, риба, яйця. Більшість дієтологів сходяться в думці про те, що вегетаріанство дитячому організму категорично протипоказане. Воно може призвести до порушень обміну речовин, білкового голодування. У дівчат можуть з’явитися порушення менструального циклу, часті непритомності, залізодефіцитна анемія.

Вибираючи м’ясні продукти, віддайте перевагу не ковбасі та сосискам, а телятині та печінці, – в цих продуктах значно більше заліза, ніж у їхніх перероблених харчовою промисловістю «родичах». Про вміст різних добавок і говорити не варто.

До речі, поширена думка про те, що регулярне вживання яблук, кураги, родзинок тощо може забезпечити організм необхідною кількістю заліза, далека від істини. Деякі продукти рослинного походження справді багаті на білок, але проблема в тому, що цей білок погано засвоюється організмом. І, щоб убезпечити себе від анемії, треба їсти яблука у величезних кількостях, що малореально.

Дефіцит кальцію порушує поставу дітей

Крім білків, дитячому організму дуже потрібен кальцій. Його дефіцит призводить до остеохондрозу та остеопорозу в дорослих, сколіозу та інших порушень постави у дітей. Немаловажну роль дефіцит цього елемента відіграє й у розвитку карієсу.
Основним джерелом кальцію є молоко, кисломолочні продукти, сир.

Підлітки повинні вечеряти за 2 години до сну

Підлітковий організм має свої особливості. Так, пік виділення шлункового соку у підлітків припадає на нічні години, тому лягати спати з пустим шлунком для дітей не дуже корисно. Але основу вечері повинні становити молочно-рослинні страви. М’ясо та рибу треба давати дітям у першій половині дня. Причому раціон повинен вибудовуватися в такий спосіб: сніданок – 30%, обід – 40–45%, полуденок – 10%, вечеря – 15–20%.

Якщо обходитися без перекусів між основними прийомами їжі не вдається – поклади дитині в ранець йогурт. І май на увазі, що в період росту, зокрема гормональної перебудови організму, не можна допускати великих перерв між їжею та харчування усухом’ятку.

Величезне значення має й кількість рідини. Особливо важливо це для дітей, які займаються спортом, танцями.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *