Пологи без страху гарантують малюкові здоров’я

На жаль, «вимкнути» страх неможливо. Усі спроби засунути його на далекі полиці підсвідомості обернуться тим, що під час перших переймів страх розцвіте у всій «пишноті». Психологи рекомендують спокійно розкласти свій страх на складові, прибрати його тотальність, щоб відповісти собі самій: чого ж ти боїшся насправді.

А боїшся ти, швидше за все, оцього:

– по-перше, болю;

– по-друге, того, що з тобою може статися щось погане,

– по-третє, що з дитиною буде «щось не так».
Розберімо кожну з цих версій.

Страх перед болем

Усі знають про  те, що із усіх самок, які живуть на Землі та народжують дітей своїх, страждають лише жінки. Це покарання Господа Єві: «помножу скорботу твою у вагітності твоїй, у хворобі ти дітей народжуватимеш”.

Цей постулат, відомий як “Проклін Єви”, вириває жінку із природної природи, ставить її в надзвичайний стан відносно всього живого.
Але вчені ретельно досліджували релігійні манускрипти та дійшли висновку, що слова, які стосуються пологів, означають скоріше не “біль”, а “праця”. Бог заповів народжувати дітей «у праці»!

Справді, надто дріб’язково це для Бога, якось зовсім уже по-людськи і навіть трохи по-дитячому: образившись на неслухняність, покарати жінку болем, наче немає у Нього інших, більш глибоких і мудрих способів! Отже, родовий біль нам, виявляється, зовсім не заповіданий Богом! Тоді чому ж? Звідки?… Здебільшого з наших думок, очікувань.

Але хто сказав, що це боляче?

Та всі навколо про це тільки й говорять! Куди не піди – в інтернет, до подруг, у кіно – усі з якимось дивним захопленням починають говорити про те, через які тортури доводиться проходити «нещасній» жінці.
І ми йдемо в родову палату як на плаху, готуючись до нестерпного жаху.

Підсумок: чого чекаємо – те й одержуємо. Викинь зі свого життя всі ці розмови! Одразу ж перебивай своїх подружок, щойно вони налаштовуються на хвилю пологових страшилок. Вимикай телевізор, побачивши в дурному бойовику істеричні очі «супермами». І так далі. Не приклеюй на себе чужі страхи.

За свідченням учених

У книжці англійського акушера Грентлі Дік-Ріда «Пологи без страху» описано, як страх не дає матці розкритися. Спостерігаючи за породіллями, доктор звернув увагу, що під час розслаблення жінки між переймами матка також розслаблюється та розкривається.Якщо майбутня мама в страху напружується, то матка знову закривається, заподіюючи їй і малюкові нових страждань.

Так виникає замкнене коло: що сильніший страх, то болючіше; що болючіше, то сильніший страх. У результаті – тривалі пологи, вкрай змучена мама і, найважливіше – небезпека патологічних пологів. Уміння розслабити своє тіло, працювати згідно з ним, а не проти нього – перший крок на шляху до безболісних пологів. Лікар Дік-Рід одним із перших лікарів сказав, що більшість жінок можуть народити без болю. І цей теоретичний постулат неодноразово доведений практикою!

Сільки часу тривають пологи?

Максимальна повна тривалість пологів, якщо ти народжуєш уперше, в середньому становить близько 12-16 годин. Якщо це повторні пологи, то 8-12 годин. Інтенсивність переймів у початковій фазі становить 30-45 с, проміжок між переймами – 4-5 хвилин.

Ці перейми схожі на менструальний біль і цілком терпимі. Потім вони стають більш тривалими (в останній період – до 90 секунд), проміжок між ними скорочується до 1 хвилини. Пам’ятай, що величина болючих піків регулюється тобою і тільки тобою. Хороша дородова підготовка, правильна поведінка під час пологів допоможуть зробити біль мінімальним!

Налаштуйся на позитив

Наступний крок після вимкнення «страшилок» – налаштуйся на позитив.
Наприклад, можеш посидіти годину-дві зі своєю бабусею-прабабусею, яка спокійно розповість про те, як народила вона свого старшенького в полі, а молодшенького – одразу після здачі норм ГТО. Гадаєш, вона була здоровішою? Ні, просто вона сприймала пологи як природній процес.

Якщо немає бабусі – пошукай в інтернеті розповіді сучасниць про те, як вони «при повному розумі та хорошому здоров’ї» пройшли через пологи практично без болю. Методики тут можуть бути різні: від елементарних «я просто не втрачала самовладання, старанно виконуючи всі вказівки акушерів» до застосування йогівських дихальних практик. Ці практики треба опановувати ще під час вагітності і під керівництвом хорошого інструктора.

Озбройся знанням

Найбільш дієвим способом, що дає змогу позбутися страху за своє життя, психологи називають знання. Регулярно відвідуй заняття в Школі мами, а якщо у твоєму місті немає таких курсів, сама  якнайбільше дізнайся про родову діяльність. При цьому зроби акцент не на книги, а на фільми. Ти повинна добре уявляти собі, що відбувається щохвилини.

Перші родові перейми – як довго вони тривають? Що треба робити, щоб не заподіяти шкоди собі та дитині? Які ускладнення можуть бути та як поводитися? Кожна хвилина пологів повинна бути попередньо відрепетирувана тобою.

От почався рух маляти родовими шляхами. Яким має бути твоє дихання, якими діями можна без шкоди прискорити цей період? Пам’ятай: саме візуальна інформація найбільш яскраво закарбовується у свідомості та підсвідомості, тому шукай максимально докладні відеофільми.

Боїшся за малюка? Допоможи йому!

Поширена думка, що всі біди з малюками трапляються з вини лікарів –  недогледіли, не встигнули… Так, буває й таке, але дуже рідко! У 99 випадках зі 100 винуваті мами, точніше, їхня неправильна поведінка під час пологів.

Пам’ятай, що пологи суттєво позначаться не лише на здоров’ї малюка, а й на його характері. За кілька місяців до пологів почни навіювати собі думку про те, що ти зробиш усе можливе, щоб твоє сонечко відчуло якомога менше страждань!

Ти ж знаєш про те, що дитина відчуває не менший біль, ніж ти? Їй навіть важче: ти принаймні розумієш, що відбувається! А вона в буквальному значенні щосили бореться за своє життя. І кожен твій незграбний рух ускладнює її завдання!

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *