Як спати ногами або головою до дверей

У більшості народів сон вважається особливим станом людського організму, а давні слов'яни вірили, що під час сну людина особливо вразлива для нечисті, інформує Ukr.Media.

Саме тому до вибору місця, де розташовується ліжко, на Русі ставилися дуже уважно, а в скарбничці народної мудрості зібрані спеціальні ради, які чітко вказують, куди і як правильно лягати для сну. У давні часи навіть малі діти знали, що спати ногами або головою до дверей прикмети забороняють, а спати навпроти дзеркала повір'я не рекомендують.

Оскільки багато прикмет із часом були втрачені або забуті, у сучасному світі багато жінок, які хочуть, щоб їх діти та інші близькі відчували себе зручно під час сну, цікавить питання, як розташувати ліжко у квартирі, щоб спати в ній було комфортно та безпечно.

Чому не можна спати головою до дверей — прикмети

Спати головою до вхідних дверей у наших предків було не прийнято. Це легко пояснюється з точки зору безпеки: ніхто не був застрахований від нічної атаки ворогів, тому під час сну лягали так, щоб відкривши очі, людина могла відразу бачити вхід в приміщення.

Крім того, піднімаючись з ліжка, розташованого узголів'ям до входу, людина автоматично опинялася в положенні спиною до дверей, а значить, і до нападників, і відкривала свою спину для раптового удару.

Рідко хто згадує старовинну прикмету, яка попереджає, що якщо «спати головою до дверей, розуму можна втратити». Це повір'я пов'язане з тим, що саме біля дверей ночами збирається нечиста сила, а оскільки під час сну людина практично беззахисна, нечисть легко може заволодіти розумом або вселитися в тіло сплячого, якщо його голова розташована навпроти дверей.

Старовинна східна наука Фен-Шуй, яка практикує гармонійну організацію простору, теж не рекомендує розташовувати ліжко в спальні так, щоб спляча людина була направлена головою до дверей. Тут китайські майстри Фен-Шуй стверджують, що в кожному будинку постійно циркулює потужний потік — енергія Ци. Вона потрапляє в будинок через двері і залишає приміщення через вікно.

Якщо людина спить головою до дверей, то енергія Ци буде занадто активно проходити через людський організм і не дозволить сплячому відпочити та відновити сили. Саме тому люди особливо сприйнятливі до потоків енергії, прокинувшись вранці, після сну головою до дверей, дуже часто відчувають себе погано, відчувають розбитість, втому, сильний головний біль.

Чому не можна спати ногами до дверей — прикмети

Давні слов'яни були впевнені, що нечиста сила, що може забрати людину в пекло, потягнувши його за ноги, а одним із порталів для переміщення між нашим і потойбічним світом є дверний проріз. Підтвердженням цього служили раптові смерті уві сні тих, хто необачно лягав спати ногами до дверей.

Ще одне давнє повір'я стверджує, що під час сну душа покидає тіло людини, а якщо він спить ногами до дверей, то вона може побачити вихід, відправитися в інші світи і вже ніколи не повернутися. Із-за цього нещасний одного разу може або взагалі не прокинутися, або стати душевнохворим.

Багато хто пов'язує прикмету, що забороняє спати ногами до дверей із тим, що це викликає асоціації з померлою людиною, яку, за християнськими традиціями, виносять ногами вперед.

Лягати спати ногами до дверей, — значить, уподібнитися небіжчикові на час сну. Цього наші предки дуже боялися, адже Вищі сили могли вирішити, що перед ними і правда померлий, і забрати життя у сплячого.

Багато людей, сприйнятливі до тонкого світу, під час сну відчувають (найчастіше неусвідомлено), якусь небезпеку, що йде від дверного отвору. Саме тому багато дітей, якщо сплять ногами до дверей, часто бояться спати на самоті та скаржаться, що з коридору на них дивляться чудовиська або монстри.

У прикмети, які забороняють спати ногами або головою до вікна, дверей або навпроти дзеркала, можна, звичайно, не вірити. Але якщо в такому положенні людині сняться кошмари, він відчуває безпричинну тривогу, прокидається втомленим і розбитим, то має сенс слідувати порадам наших предків і змінити положення ліжка.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *