Що може означати поява ос у вашій домівці

Вимушені контакти з комахами, які жалять, завжди виводять людей з рівноваги. Навіть людина з міцними нервами несвідомо напружується, почувши характерне дзижчання. Коли комахи залітають у будинок, перше бажання кожного — прогнати непроханих гостей. Однак оси у будинку — гарна прикмета, що віщує добро, інформує Ukr.Media.

Прикмети про ос, які залетіли

Забобони стверджують: якщо вдома літає оса, засмучуватися не варто — це гарний знак, що символізує прихід добра і благополуччя. Згідно з повір'ями, оси влітку не полетять у будинок з поганою енергетикою. Восени такі гості у будинку попереджають про настання холодів. Нав'язлива поведінка цих комах вважається сигналом до початку процесу утеплення будинків. У минулому жителі села з моменту, коли помітили комаху, ставили другі рами, закривали щілини, бо очікувалася довга та холодна зима. Не лише про погоду говорить оса, яка прилетіла й сіла. Якщо гостя у жовто-чорну смужку залетіла туди, де живе незаміжня дівчина або холостий хлопець, готуються до весілля. У хлопця або дівчини незабаром з'явиться кохання усього їх життя, з яким вони захочуть створити родину.

Якщо гостя, що дзижчить, залетіла у будинок родини, яка страждає через нестачу грошей, їм пощастить у фінансах. У найближчому майбутньому прийдуть гроші, трапляться події, що сприятимуть відновленню достатку. Така комаха у будинку завжди є ознакою отримання приємних новин. Якщо вона сідає на вікно і літає по квартирі, новини торкнуться усіх членів родини. Якщо вона літає біля однієї людини, то гарну звістку отримає саме вона. Однак забобонні люди проявляють обережність, коли комаха наполегливо літає біля однієї людини, сідає на неї. Вона попереджає, що краще стриматися і не брехати людям — занадто великою є ймовірність викриття брехні. Нареченим прикмета про цих комах у квартирі обіцяє поповнення у родині.

Поява на горищі гості, що дзижчить, означає прихід у життя позитивних змін. Туди вони залітають не випадково. На горищах, у затишних куточках зазвичай комахи в'ють гнізда. Доброю прикметою вважається комаха, що кружляє на балконі. Якщо вона одна, то очікується знайомство з людиною, яка стане другою половинкою. Коли комах на балконі декілька, то очікують на поповнення бюджету. Якщо комаха все ж таки залетіла у кімнату, виникне ймовірність сорому за когось із близьких.

Важливо! Дуже символічне значення появи оси — сором, причому не за себе, а за когось зі свого оточення.

Прикмети про осині гнізда

Старовинний забобон про гнізда ос у будинку пов'язаний з погодою. Якщо наприкінці літа комаха зробила гніздечко у людському житлі, то буде морозна зима. Це теж є своєрідним попередженням про необхідність ґрунтовно підготуватися до настання холодів. Крім тривалої холоднечі чекали на сильні хуртовини. За висотою гнізда визначали висоту майбутніх заметів. Чим вище побудовані будиночки, тим більше буде снігу. Адже ретельний вибір місця для гнізда — характерна ознака цих комах.

За особливостями розташування гнізда у будинку також роблять передбачення:

 • гніздо влаштоване над дверима — до добробуту;
 • поки комахи живуть у гнізді, яке розташоване у житлі людини, вони захищають її від негараздів;
 • зникнення комах з гнізда у вашому будинку — поганий знак, що віщує небезпеку.

Інші прикмети про ос

Спостереження за світом тварин спричинило появу багатьох погодних прикмет. Велика кількість ос свідчить про суворість майбутньої зими. Якщо ж влітку мало цих перетинчастокрилих комах, то взимку не буде сильних морозів. Погода буде спокійною, помірно холодною, наповненою частими відлигами.

Значно більше прикмет про ос, що кусаються. Повір'я стверджують наступне:

 • Оси кусають лише гарних людей, а поганих цураються.
 • Оса вжалила чоловіка — йому краще відмовитися від ревнощів, у іншому разі його кохана розчарується у ньому.
 • Вжалила жінку — її чоловік мучиться від ревнощів.
 • Вкусила людину, яка не пов'язана серйозними відносинами з протилежною статтю, тоді доведеться зіштовхнутися з обманом.
 • Вкусила будь-яку людину — сигнал до того, щоб придивитися до близьких. Поруч є заздрісник, який здатен сильно нашкодити.
 • Якщо вжалила бджола, то наближається конфлікт з близькою людиною.
 • Прикмета про позбавлення від ос

  Якщо оси звили у вашій оселі гніздо або просто залетіли і непогано почуваються у вашій кімнаті, то до них варто ставитися дбайливо. Вбивати їх заборонено. Знищуючи цю комаху, людина знищує своє щастя. Адже коли заводяться ці комахи, приходить щастя. Навіть виганяти їх небажано. Краще відкрити ширше вікно і почекати, поки гостя самостійно полетить.

  Від гнізда позбавляються, не завдаючи шкоди комахам. Поки господарі відсутні, гніздо обережно прибирають, переносять у безпечне місце. Далеко відносити не варто, важливо, щоб господарі знайшли шлях додому. Повір'я радять вбити лише одну таку комаху протягом сезону. Це має бути перша комаха, яка зустрінеться після зими. Якщо вдасться це зробити, тоді весь рік буде супроводжувати удача.

  Багато старовинних прикмет є незаслужено забутими. Адже поява повір'їв, які пов'язані зі світом природи, відбувалася у результаті невпинних спостережень за оточуючими рослинами, тваринами. Лише регулярно повторювані явища запам'ятовувалися, перетворювалися на прикмети. Тому звернення до народної мудрості може полегшити життя сучасній людині.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *