5 ознак того, що ваш апендикс скоро лопне

Більшість людей добре уявляють собі звичайні неприємності з животом типу запору або проносу. Швидше за все, доводилося вам переживати і харчове отруєння або шлунковий вірус, передає Ukr.Media.

Апендицит трапляється не так часто, але все-таки він вражає близько 5% населення, тому краще навчитися розпізнавати його заздалегідь.

Якщо не звернутися за терміновою допомогою, запалений апендикс може лопнути, що смертельно небезпечно!

Ось п'ять основних симптомів, які допоможуть вам вчасно розпізнати апендицит:

1. Живіт болить так сильно, як ніколи раніше.

Зазвичай апендицит викликає гострі болі, що вражають ділянку від пупка до низу живота. Це ще не означає, що апендикс зараз лусне, але краще всього зробити томографію.

Якщо вам особливо боляче ходити, кашляти і вставати, це може свідчити про запалення всієї черевної стінки. Це вкрай небезпечне стан, який означає, що апендикс ось-ось лопне або вже лопнув. Не зволікайте з викликом швидкої!

2. У вас нудота, блювота і відсутність апетиту.

Ці симптоми не обов'язково говорять про апендициті і не завжди виявляються. Але якщо болі в животі супроводжуються нудотою, краще перевіртеся.

Запалення апендикса іноді відбивається на всій шлунково-кишкової системи, що і призводить до нудоти та блювоти.

3. Ви частіше звичайного бігаєте в туалет.

У деяких людей апендикс розташований досить низько, близько до сечового міхура. А при контакті між цими двома органами сечовий міхур також дратується і запалюється.

Читайте також: 8 ознак тромбозу, які ні в якому разі не можна ігнорувати!

В результаті вам постійно хочеться в туалет — причому мочитися боляче. Саме по собі болісне сечовипускання зазвичай говорить про інфекції сечостатевих шляхів, але в поєднанні з болями в животі може бути ознакою апендициту.

4. Вас трясе і лихоманить.

Озноб і жар — наслідки запальних процесів в організмі. При запаленні апендикса організм реагує виробленням різних речовин, що проявляється у вигляді локальної хворобливості і таких симптомів як підвищення температури, озноб.

Якщо при цьому болить живіт, а температура тільки зростає, викликайте лікаря!

5. У вас туман в голові.

Якщо ви відчуваєте сплутаність і дезорієнтацію, це означає, що інфекція посилюється і, можливо, потрапила в кров, що дуже небезпечно.

В самому мозку нічого не відбувається, просто організм витрачає безліч ресурсів, включаючи кисень, на боротьбу з інфекцією, і мозку їх не вистачає. Якщо людина веде себе неадекватно, не зволікайте — чим швидше ви отримаєте медичну допомогу, тим краще!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *