Коли краще лягати спати й прокидатися, щоб відчувати себе бадьорими і енергійними

Багато людей стикаються з порушенням сну, часом навіть не помічаючи цього. Щоб висипатися і не спати весь день, необхідно знати, який час є найкращим для засипання і пробудження, інформує Ukr.Media.

У скільки треба лягати спати

Ніч є часом відпочинку всієї природи, оскільки в цей момент Сонце знаходиться в низькому положенні. Режим сну, неспання і харчування має тісний взаємозв'язок з сонячною активністю.

Оптимальним часом для сну і відпочинку є час з 21:00 до 00:00. 1 година сну в цей період зараховується за 2 години. У цей момент відпочиває нервова система людини. Якщо не лягти спати в зазначений проміжок часу, то потім людина буде сонною, ледачою і втомленою, тому що її організм не встиг відпочити.

Кращим часом для сну заведено вважати 22: 00. Але дане правило не для всіх діє. За біоритмами люди можуть ділитися на кілька груп:

  • Жайворонок — лягають спати о 21-22 годині і встають рано. Протягом дня вони відчувають енергію, яка починає спадати ближче до вечора;
  • Сови — не сплять ночами, можуть лягти спати навіть о 3:00 ранку, а потім сплять до обіду. При ранньому пробудженні вони можуть відчувати розбитість і втому;
  • Голуби — можуть одночасно жити в режимі жайворонка і сови. Їм легко заснути в будь-який час. Не спати вони будуть тільки після 8-годинного сну.

Статистика показує, що справжніх голубів і сов дуже мало. Багато людей живуть не по властивому їм режиму через порушення сну.

У скільки потрібно прокидатися вранці

З 02:00 до 06: 00 діє період «вати», яка надає життєві сили і заряджає енергією. Саме тому бажано прокидатися в проміжок часу з 2 до 6 ранку. Крім того, цей час є вдалим для очищення організму. Прокидаючись рано, можна позбутися від токсинів.

На сході в цей час встають люди, які налаштовані на самосвідомість і духовний розвиток. У багатьох, хто рано прокидається, з'являються цікаві ідеї.

Прокинувшись в зазначений проміжок часу, людина протягом усього дня буде радісною і активною. Якщо прокидатися пізніше, тоді весь день будуть долати втома, апатія і лінь.

Як налагодити режим сну

Щоб відчувати прилив сил і енергії протягом дня, необхідно налагодити режим сну, а для цього потрібно зробити наступне:

  • щоб навчитися лягати спати раніше, варто поступово скорочувати час відходу до сну, поки не буде досягнуто бажане. Робити це слід повільно. Частота залежить від того, наскільки збитий режим;
  • паралельно потрібно скорочувати загальний час сну;
  • вдень не варто спати, навіть якщо сильно хочеться. Дрімота може порушити нічний сон;
  • строго дотримуватися встановленого графіка;
  • прибрати всі прилади, що світяться.

На ніч не слід переїдати, їсти жирну і ситну їжу, тому що потім буде важко заснути.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *