Стоматологи розповіли, як зберегти зуби після 40 років

До 40 років практично у всіх людей є хоча б пара пломб, а багато хто вже встигли познайомитися і з видаленням зубів, і з протезуванням, і з хворобами ясен, інформує Ukr.Media.

Стоматологи розповіли, чи є шанси після 40 років зберегти красиву і здорову посмішку.

Проблеми, з якими стикаються люди після 40 років, діляться на три великі групи:

  • Перша — це вже звичний карієс з усіма його ускладненнями у вигляді пульпітів, періодонтитів і т. д. Тут допоможе регулярна і ретельна домашня гігієна, а також профілактичний візит до стоматолога раз на півроку та проведення професійного чищення зубів.
  • Друга група проблем виникає через вікове стирання емалі: зуби стають жовтішими, втрачають висоту і форму, із-за стоншування емалі вони стають більш плоскими, і зовнішні подразники сильніше на них впливають.
  • Третя група пов'язана з віковими змінами м'яких тканин порожнини рота. Десна опускаються, і оголюються шийки коренів зубів, від чого з'являється чутливість при прийомі їжі, чищенні зубів, дотику до зубів.

Є два типи стертості зубів — фізіологічна і патологічна. Все залежить від ступеня — фізіологічна стертість залишається в межах емалі, не завдає ніякого занепокоєння, емаль хоч і стала тоншою, але в цілому збережена. Людина нічого не відчуває — але може помітити, дивлячись на свою посмішку в дзеркало, зношення зубів, втрату їх фізіологічної довжини і зміну кольору.

Така стертість виникає практично у всіх людей до 40 років, і є два способи її перемогти. Більш простий і бюджетний — реставрація зубів без обточування та свердління, з допомогою сучасних композитних матеріалів, які за своїми властивостями максимально наближені до натуральної емалі. Зуб зверху облицьовують композитом, нарощуючи його довжину і формуючи свого роду „сорочку", яка захищає зуб від стирання, зовнішніх впливів, знижує чутливість і покращує зовнішній вигляд. Показники стертості у цього матеріалу близькі до натуральних, а тому раз на 6-8 років потрібно звертатися за корекцією.

При фізіологічній стертості можна поставити вініри, коронки або люмініри, однак такий спосіб зберегти здоров'я зубів не з дешевих.

Патологічна стертість може бути викликана проблемами з прикусом або бруксизмом. Бруксизм — це мимовільне, неконтрольоване скреготіння зубами уві сні. Воно відбувається з-за стресів, перевантажень, нестабільності психоемоційної сфери, — все це призводить до перезбудження нервової системи. Вона посилає збудливі сигнали до жувальних м'язів. З-за цього людина під час сну зціплює щелепи, що і призводить до підвищеного зносу зубів.

У роті є не тільки зуби!

З віком в порожнині рота закриваються дрібні капіляри, і кровотік в тканинах різко знижується, у результаті чого вони недоотримують поживні речовини і кисень. Це призводить до атрофії тканин, тобто, коли організм відчуває, що якійсь тканині не вистачає живлення, він просто скорочує її в об'ємі. Так, ясна з віком стають більш тонкими, і їх рівень знижується.

Хороший спосіб профілактики і лікування таких пародонтологічних захворювань — ін'єкції гіалуронової кислоти. Це спеціально розроблена для ясен гіалуронова кислота — у неї дещо інша структура, вона містить вітамін С, амінокислоти і інші елементи для підтримки живлення ясен.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *