В Україні успішно подолано спалах поліомієліту – ВООЗ

Європейське регіональне Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я оголосило спалах поліомієліту в Україні офіційно завершеним. Допомогла прискорена імунізація дітей віком від шести місяців до шести років. Її запровадили ще у грудні 2021 року.

На офіційному сайті МОЗ вказано, що виявили спалах у жовтні 2021 року і з того часу велась боротьба по зупиненню передачі вірусу. Допоміг комплекс заходів, які були запроваджені МОЗ, ВООЗ, ЮНІСЕФ, Ротарі Інтернешнл та Центром з контролю та профілактики захворювань США (СDC). 

“Зупинення розповсюдження поліовірусу в умовах війни, що триває, є надзвичайним досягненням, що ілюструє відданість української влади справі добробуту населення. Чудова співпраця та наполегливість місцевих та міжнародних команд у складних обставинах допомогли врятувати життя українських дітей та захистити своє майбутнє від цієї хвороби, що паралізує”, — сказав Керівник Бюро ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт.

Зазначається, що з початком повномасштабної війни в Україні реагувати на спалах поліомієліту стало складніше. Процес вакцинації населення сильно сповільнився. Але навіть за таких умов вірус вдалося побороти. Проте навіть за таких результатів не варто забувати про профілактику. Тому у 2023 році ЮНІСЕФ доставив в Україну 890 000 доз вакцини в межах Глобальної ініціативи з ліквідації поліомієліту.

Поліомієліт – чим він небезпечний

Поліомієліт – це захворювання, яке спричинене вірусом, що переважно вражає спинний мозок або стовбур головного мозку. Поширюється він через фекалії та слину. Серед основних симптомів вірусу можна виділити м’язові болі та спазми, слабкість, негнучкість хребта і шиї, зниження рефлексів, параліч та деформація кінцівок. 

Ліків проти поліомієліту не існує. Єдиний спосіб уберегтись – це щеплення. Варто зазначити, що навіть після одужання, відновитися повністю людина не може. Всього існує три серотипи поліовірусу – PV-1, PV-2 і PV-3. Але наразі зустрічається тільки перший тип.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • В Індії спалах смертельної епідемії: вірус вбиває до 75% інфікованих, вакцини від нього не існує
  • Кір в Україні: МОЗ фіксує перші випадки небезпечного вірусного захворювання
  • Коронавірусу капець! Вчені зробили великий прорив

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *