З яких причин хрускотить щелепа

"Позіхнув і почув клацання. Ще позіхнув — ще клацання. Всім навколо смішно, а я переймаюся. Раптом одного разу позіхну і залишуся із відкритою щелепою. Буде не до сміху." Захотілося дізнатися, що хрускотить і чому?

Хрускіт щелепи більше веселить людей, ніж насторожує. А що такого — симптом минув сам. Але цей хрускіт може бути ранньою ознакою хвороби і без лікування може закрити рот назавжди, інформує Ukr.Media.

Як уникнути серйозних ускладнень і що робити за появи хрускоту

Не хотілося б завантажуватися анатомією скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС). Для цього є лікарі. Але якщо у вас є тяга до знання свого організму, то читайте.

СНЩС — єдиний в організмі парний суглоб, що складається з двох суглобових головок і скроневих ямок, в яких вони розташовуються. Між головкою і ямкою знаходяться суглобовий диск, синовіальна рідина, оточені зв'язками та м'язами. Коли ви говорите або жуєте, верхня щелепа завжди залишається нерухомою, а відкривання рота забезпечує лише нижня щелепа саме завдяки руху суглоба та оточуючих нижню щелепу м'язів.

Коли із щелепою все добре, нижня щелепа рухається тихо і ніхто нічого не чує. Якщо ж пошкоджений суглоб, розтягнуті зв'язки, а м'язи спазмовані, при відкриванні рота в суглобі виникають коливання повітря, які створюють клацання і похрускування.

Можна не звертати увагу і чекати, коли це мине або піти на обстеження.

Які можуть бути ускладнення?

Запальний процес у суглобі може торкнутися вуха або трійчастого нерва. Це погано і дуже болісно. Хто допоможе? Потрібна ціла команда лікарів:

  • стоматолог-ортопед;
  • ортодонт;
  • щелепно-лицьовий хірург.

Не лякайтеся. Просто почніть із відвідування будь-якого з цих фахівців.

Яка потрібна діагностика?

  • оцінка прикусу у загіпсованих моделях щелеп в артикуляторі;
  • 3D-комп'ютерна томографія;
  • МРТ СНЩС.

Лікар допоможе усунути причини хвороби

Серед причин захворювання можуть бути такі явища:

  • порушення прикусу;
  • відсутність зубів;
  • вроджені скелетні деформації. Наприклад, прикус, коли нижні зуби заходять на верхні або, навпаки, дуже глибокий прикус, коли верхні зуби видаються далеко вперед і утворюється глибока щілина між ними і нижніми зубами. В цих випадках зазвичай потрібна ортогнатична операція.

Ортодонт і щелепно-лицьовий хірург виконують комплексне лікування з нормалізації як прикусу, так і асиметрії обличчя.

В Інтернеті можна знайти відео комплексів гімнастики, які допомагають позбутися хрускоту і болю в області СНЩС. Однак не варто робити вправи без попередньої оцінки лікарем стадії захворювання, інакше можна ще більше ушкодити суглоб.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *