5 простих способів, які допоможуть прибрати блиск від праски на одязі

Іноді, в процесі прасування, на речах з'являється блискучий слід від праски. Він може виникнути через неправильно обрану температуру або ви просто відволіклися і тримали прилад на одязі довше, ніж це було потрібно, інформує Ukr.Media.

У будь-якому випадку, якщо на улюблених штанях або сорочці утворилося невелике забруднення або блискучий слід, не варто впадати у відчай і відправляти річ у відро для сміття. Під час використання простих засобів, від цих неприємностей можна позбутися.

Хлорне вапно

Бавовняні тканини можна обробити хлорним вапном. Його беруть в пропорції 1 ч. л. на 1 склянку гарячої води. Цей розчин наносять на пляму за допомогою м'якої губки або ватного диска.

Після того, як вся зіпсована ділянка буде оброблена, рідину залишають для вбирання на 10 хвилин. Потім річ прополіскують в проточній воді і відправляють прати в машинку.

Цибулева кашка

Цибулева кашка підійде для видалення плям від праски з будь-яких видів тканин, крім шовку. Для цього беруть звичайну цибулину, труть її на дрібній тертці і масу наносять на зіпсовану річ.

Якщо забруднення від праски сильно глибоке, то цибулю залишають на кілька годин. При невеликих плямах і блискучих слідах кашку можна нанести на 10-15 хвилин.

Після того, як цибуля роз'їла і розм'якшила забруднення, її змивають водою, а пляму, що залишилася від неї перуть господарським милом. Потім річ перуть звичним способом. Щоб остаточно видалити запах цибулі, прополощіть одяг у воді з додаванням кондиціонера.

Кефір

Лляні речі можна замочити в розчині кефіру. Для цього беруть літр даного продукту і 3 л теплої води. У цій суміші замочують одяг. В такому стані його залишають на ніч. Вранці річ ретельно виполіскують і перуть.

Замість кефіру деякі використовують скисле молоко. Воно точно також діє, як і кефір, з легкістю видаляючи підпалини і блиск.

Нашатирний спирт і перекис водню

Ще один спосіб допоможе впоратися не тільки зі слідами від праски, але і з іншими плямами, наприклад, від харчових продуктів.

Вам потрібно взяти нашатирний спирт, перекис водню в рівній кількості і перемішати їх. Обробіть розчином, що вийшов проблемне місце.

Залиште річ до повного висихання, а потім виперіть її.

Звернутися до професіонала

Якщо не довіряєте народним способам, то зверніться за допомогою до професіоналів. У найближчій хімчистці обов'язково допоможуть позбутися від проблемних плям. Адже в їх арсеналі є велика кількість засобів, спрямованих на боротьбу з підпалинами і блискучими слідами від праски.

Способів позбутися від проблемних плям багато, вам потрібно лише вибрати найбільш підходящий. Пам'ятайте: перш ніж нанести будь-який засіб на одяг, треба провести простий тест.

Для цього беруть краплю обраної речовини і обробляють нею непомітну ділянку тканини. Якщо не виникло ніяких проблем, то можна її використовувати для боротьби із забрудненнями і блиском, не побоюючись за свою улюблену річ.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *