Чи потрібно вивертати речі навиворіт під час прання: доводи за і проти

Багато господинь перед пранням вивертають навиворіт кожну річ, адже саме цієї премудрості нас вчили мами і бабусі. Але чи є в цій дії насправді практичний сенс? Думки з цього приводу різняться. Тому ми вирішили гарненько розібратися в цьому питанні і поділитися висновками з вами. Про це і піде мова в сьогоднішній статті, інформує Ukr.Media.

Чи потрібно вивертати одяг перед пранням?

Прихильники прання предметів гардероба з виворітного боку наводять такі доводи "за":

  • Одяг довше зберігає цілісність волокон. Це означає, що він стає менш схильним до зносу, його колір довше радує своєю насиченістю.
  • Замки, ґудзики та інша фурнітура не пошкоджують інших виробів під час спільного прання в машинці.
  • Блискавки і ґудзики довше зберігають свою функціональність, не втрачають привабливого вигляду. На них залишається менше подряпин і відколів. Прання одягу з виворітного боку дає змогу зберегти на ньому аплікації, лейбли, візерунки зі страз, вишивку.
  • На тканині рідше і в меншій кількості утворюються ковтунці.
  • На лицьовій стороні речей не залишаються розводи від прального порошку.
  • Випрані речі не потрібно вивертати, щоб дбайливо їх висушити.

Противники прання одягу виворотом назовні, стверджують, що воно недостатньо ефективне. Роблячи так, неможливо якісно вивести плями та інші забруднення з речей. І це правда.

Ознайомившись з доводами "за" і "проти", підведемо підсумки:

  • періть лицьовим боком назовні одяг, якщо на ньому є складні плями або якщо тканина, з якої він зшитий, погано піддається відпиранню;
  • якщо вам потрібно тільки освіжити речі, не полінуйтеся перед пранням їх вивернути.

Спираючись на досвід багатьох господинь, радимо вам спочатку замочувати і прати вручну засохлі, застарілі плями, плями, що в'їлися в тканину. А після цього періть речі в машинці лицьовим боком назовні тільки в тому разі, якщо забруднення повністю видалити не вийшло.

За можливості намагайтеся мінімізувати кількість прань на лицьовому боці, щоб одяг якомога довше зберігав свій привабливий вигляд.

Якщо на предметах гардероба є багато металевої фурнітури, декору, бісеру і страз, краще і зовсім відмовитися від машинного прання, і випрати такий одяг руками.

Перед пранням не лінуйтеся звертати увагу на індивідуальні особливості тканини. Не завантажуйте всі підряд брудні речі в барабан прального агрегату. Сортуйте їх!

Правильний підхід до прання речей у рази подовжить їхній термін служби, допоможе зберегти первісний колір і привабливий зовнішній вигляд вашого одягу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *