Еволюція людини закінчилася, попереду деградація – вчені

Вони проаналізували дані за останні 120 років, передає Ukr.Media.

З'ясували, що за показниками ключових факторів – тривалості життя, росту та фізичних здібностей – людство більше не прогресує.

"Сучасне суспільство вже досягло власних кордонів. Ми – перше покоління, яке це усвідомлює", – говорить професор медицини Жан-Франсуа Туссен.

Максимальна зареєстрована тривалість життя не перевищила близько 120 років. Середнє зростання з 1980-х залишається на рівні біля 170 см для жінок і 180 см для чоловіків. Швидкість відновлення спортивних рекордів різко впала.

Вчені вважають, що помітні зміни навколишнього середовища можуть змусити нас знову "відкотитися" до колишніх розмірів та терміну життя.

"Зниження людських можливостей, яке ми спостерігаємо сьогодні, вказує на зміни в навколишньому середовищі, включаючи кліматичні. За останнє десятиліття в деяких країнах Африки середнє зростання жителів зменшилося. Це показує, що деякі спільноти вже не можуть забезбечувати достатнє харчування всім дітям, підтримувати здорові умови існування для них", – говорить професор Туссен.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *