Дзеркало в ліфті — це не просто елемент дизайну, а своєрідна міра психологічного впливу на пасажира

Дивлячись в дзеркало в ліфті, ми зазвичай поправляємо макіяж і зачіску, пов'язуємо шарфик, помічаємо пляму або струшуємо порошинки з одягу, а іноді просто посміхаємося своєму відображенню. Мало хто замислюється, навіщо насправді в ліфтах висять дзеркала, інформує Ukr.Media.

№ 1 ілюзія швидкості

У міру того, як житлові та офісні будівлі ставали все вище і вище, і підніматися по сходах стало неможливо, будинки стали оснащувати ліфтами. Але, попри такий прогрес, людям все одно не подобалося втрачати час в ліфті, навіть якщо це займало всього пару хвилин. Вони постійно скаржилися на те, що ліфт піднімається (і спускається) занадто повільно.

В результаті, в одному американському діловому центрі вибухнув скандал: менеджери обурювалися і писали скарги до тих пір, поки компанії не довелося шукати вихід з положення. Єдиним рішенням було вдосконалити моделі ліфтів, збільшивши швидкість підйому, але це виявилося неможливим через величезні витрати.

Рішення було знайдено! Замість того, щоб міняти всю конструкцію ліфта, до проблеми підійшли з іншого боку: в кабінках повісили великі дзеркала. Тепер пасажири піднімалися і спускалися, розглядаючи своє відображення і крадькома спостерігаючи за сусідами, що стоять поруч. З'явилася ілюзія, що час поїздки прискорився, а люди змогли думати про щось ще, крім того, що вони марно витрачають дорогоцінні хвилини. Пасажири стали відзначати, що ліфти стали дійсно підніматися швидше, хоча конструкція і час підйому ліфта зовсім не змінилися.

№ 2 Клаустрофобія

Клаустрофобія в ліфті — дуже поширена проблема. Невеликий простір, нестача повітря, нездатність зрозуміти принцип роботи механізму, боязнь висоти та інші страхи турбують людей і викликають занепокоєння. Наявність дзеркала в ліфті допомагає вирішити ці проблеми: зменшити тривожність, створити відчуття більшого простору, зробити його менш щільним і маленьким. Крім того, у пасажира в ліфті на підсвідомому рівні не виникає відчуття, що він один, як в пастці, адже він бачить своє відображення в дзеркалі.

№ 3 Безпека

Дзеркало створює відчуття безпеки, коли в кабіні їдуть незнайомі люди. Воно дозволяє непомітно стежити за чужими рухами. Психологи запевняють, що наявність дзеркала позитивно впливає на пасажирів і сприяє дотриманню загальноприйнятих норм поведінки. Виявляється, в кабінках з дзеркалами дуже рідкісні випадки вандалізму. Коли людина бачить себе у відображенні, вона починає поводитися "пристойно", навіть наодинці з самою собою. Так що дзеркало в ліфті — це не просто елемент дизайну, а своєрідна міра психологічного впливу на пасажира.

№ 4 нудьга

У ліфті дуже легко занудьгувати, а дзеркало — спосіб відволіктися. Краще ж дивитися на своє відображення, ніж в порожню стіну або в підлогу. Тим більше, що мобільний зв'язок в ліфтах досі не завжди доступний.

№ 5 допомога людям з обмеженими можливостями

Дзеркало допомагає людині в інвалідному візку підніматися на ліфті без необхідності в ньому розвертатися. Розміри ліфта не завжди дозволяють розвернутися в ньому в інвалідному візку, в цьому випадку допомагає дзеркало, дивлячись у відображення, можна безпечно заїхати і виїхати з кабіни заднім ходом, не розвертаючись.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *