Як знайти вірус на телефоні з Android та видалити його

На відміну від ПК, смартфони не мають повноцінної настільної ОС, але і їм можуть загрожувати шкідливі програми. Особливо уразливі пристрої на базі Android. Розповідаємо про прості способи виявити шкідливу програму та видалити її з улюбленого гаджета, інформує Ukr.Media.

Ознаки того, що на пристрої є вірус

Для початку хороша новина: на цей час не існує вірусів для Android, і в найближчому майбутньому ваш телефон навряд чи заразиться тим, що зазвичай зустрічається на комп'ютерах. Проте вірус — дуже специфічна форма шкідливого програмного забезпечення. На смартфоні можуть опинитися й інші види таких програм, у тому числі рекламне та шпигунське, програми-здирники, лжеантивіруси та трояни.

Проте більшість людей, як і раніше, називають шкідливе програмне забезпечення вірусом, і для простоти ми будемо чинити так само. Отже, які ознаки вказують, що пристрій Android заражено?

Користувачі зі списку контактів отримують спам

Друзі, члени сім'ї та колеги можуть отримувати від вас спам-повідомлення з кількох причин. Наприклад, ваш обліковий запис електронної пошти може бути зламаний хакером або шкідливим програмним забезпеченням на телефоні. Так чи інакше, якщо кілька людей повідомляють вам про те, що з вашої email-адреси надходять дивні листи, причиною може бути вірус.

На екрані часто з'являється спливаюча реклама

Рекламне програмне забезпечення, як випливає з назви, — вид шкідливої програми, яка відображає велику кількість реклами. Часто її легко виявити: після зараження кількість спливаючих вікон різко збільшується (зазвичай під час використання браузера).

Різновид таких програм — лжеантивірус. У такому разі спливаючі повідомлення попереджають про те, що телефон заражений шкідливим програмним забезпеченням або працює некоректно з іншої причини, і пропонують виправити це за певну суму.

На телефоні з'являються незнайомі програми

Навіть якщо на вашому смартфоні встановлено багато програм, швидше за все, ви знайомі з більшістю з них. Якщо на головному екрані з'являються нові та невідомі іконки, це може означати, що шкідлива програма встановила їх без вашого дозволу.

Батарея розряджається набагато швидше, ніж зазвичай

Шкідливе програмне забезпечення може швидко витрачати заряд акумулятора з різних причин. Наприклад, через те, що воно виконує багато дій в інтернеті або розроблено так, що не заощаджує батарею та процесор телефону.

Тому ще однією ознакою його наявності є те, що пристрої часто нагрівається, навіть коли не виконує завдання, що інтенсивно використовують процесор.

Телефон споживає більше трафіку

Через шкідливе програмне забезпечення смартфон може у фоновому режимі завантажувати велику кількість даних, внаслідок чого різко зростає споживання трафіку. Слідкуйте за обсягом передачі даних та повідомленнями про перевищення ліміту (якщо у вас не підключено безлімітний план).

Програми часто припиняють роботу

У більшості поширених програм досить рідко відбувається збій. Якщо ж це відбувається регулярно, можна припустити, що причина у «вірусі». Як зазначалося вище, багато таких програм розроблені некоректно, містять помилки і часто несумісні з іншими популярними додатками і самою системою Android.

Способи видалення вірусу з пристрою Android

Якщо ви виявили ознаки шкідливого програмного забезпечення на своєму смартфоні, ці поради допоможуть позбутися його.

Очистити кеш

"Віруси" часто атакують браузер, тому в першу чергу слід очистити його кеш — це дозволить видалити зловмисне програмне забезпечення з пам'яті телефону. Виконайте ці кроки (вони можуть відрізнятися залежно від моделі телефону).

  • Запустіть програму «Параметри».
  • Перейдіть до розділу «Програми».
  • Відкрийте список усіх програм і натисніть Chrome або будь-який інший браузер, який ви використовуєте.
  • Перейдіть до "Пам'ять" і натисніть "Очистити кеш", а потім "Керування місцем" → "Видалити всі дані".

Видалити незнайомі програми у безпечному режимі

Якщо зловмисне програмне забезпечення встановило небажані програми на телефон, видалити їх як завжди, можливо, не вийде. В якості альтернативи можна активувати безпечний режим, який запускає телефон із мінімальною кількістю програм та сервісів. Це дозволить видалити шкідливі програми, перш ніж вони запустяться.

Спосіб запуску безпечного режиму залежить від моделі телефону. Точні кроки для конкретного пристрою можна знайти в Інтернеті.

Для більшості моделей підійде наступна інструкція.

  • Перебуваючи на екрані блокування, натисніть і утримуйте кнопку живлення, доки не з'являться параметри вимкнення.
  • Натисніть та утримуйте кнопку «Вимкнути». Через кілька секунд з'явиться опція перезавантажити телефон у безпечному режимі, виберіть його.

У цьому режимі вимкнено сторонні програми, у тому числі більшість шкідливих програм. Знайдіть небажані програми та видаліть їх.

Увімкнути Play Захист

Play Захист — безкоштовний антивірус від Google, який перевіряє телефон на наявність шкідливого програмного забезпечення та небажаної поведінки від сторонніх програм. Його можна активувати у магазині Google Play.

Встановити антивірус

В цілому, це не вважається за необхідне для пристроїв Android. Для більшості людей ризик зараження низький, тому покупка антивірусної програми — часом не найвигідніша інвестиція. Однак якщо ви вже стикалися зі шкідливим програмним забезпеченням на смартфоні, цей інструмент все ж таки може стати в нагоді.

Повернути телефон до заводських установок

Якщо інші способи не допомагають, то скидання до заводських налаштувань точно позбавить вас небажаних програм. Однак слід враховувати, що з цього пристрою видаляються всі програми, дані та налаштування.

Запустіть «Параметри» та знайдіть «Параметри скидання» (залежно від моделі телефону). Потім виберіть пункт, який пропонує повернути пристрій до заводських установок.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *