Як часто потрібно прати подушки, щоб не перетворити їх на розсадник бактерій

Прання подушок, на перший погляд, може здатися завданням не з простих. Здається, що вони будуть сушитися цілу вічність, втратять форму або пральна машина з ними не впорається. Крім того, багато хто вважає, що досить регулярно міняти наволочку, не перучи саму подушку. Однак це не так. Подушки потребують такого ж прання, як наволочки та інша постільна білизна. Бактерії, які з часом накопичуються в невипраних постільних речах, також поширюються і на наповнювачі всередині подушок. Чищення кілька разів на рік не тільки зробить їх безпечними для шкіри, а й продовжить термін служби, інформує Ukr.Media.

Які подушки не можна прати

Перед пранням важливо зрозуміти, з пір'я і пуху якого птаха зроблена подушка. Якщо виріб із пуху водоплавного птаха, то можна спокійно починати прання. В іншому випадку впливати водою на наповнювач не можна, особливо якщо він складається з пір'я і пуху курей. Також виняток становить матеріал з ефектом пам'яті (пінополіуретан, в'язкопружна піна, вставки меморикс). Ручне або машинне прання руйнує крихкі перегородки у спіненому матеріалі, що позбавляє подушку унікальних властивостей. При цьому більшість виробів можна прати в пральній машині в щадному режимі, важливо дотримуватися рекомендацій виробника.

Прання подушки з пуху

Це не найшвидше завдання. Найчастіше виробники рекомендують витягти з напірника вміст, розподілити по окремих заздалегідь приготованих мішечках, які необхідно зашити. При цьому маленькі подушечки можна прати цілком у наволочці. Подушки завантажують у пральну машинку, наливають пральний мийний засіб, встановлюють режим делікатного прання з режимом температури 40°C. Віджимають за швидкості 600 обертів на хвилину. Сушити подушку краще вивісивши на сонці або розташувавши так, щоб воно на неї потрапляло. Виріб потрібно постійно перевертати і струшувати, щоб пух добре просушився і не почався процес гниття.

Прання подушки з бамбуковим наповнювачем

Подушку з бамбуковим наповнювачем прати дещо легше, ніж пухову. Досить помістити її в барабан, встановити програму делікатного прання за температури 40°C. Краще використовувати рідкий порошок, оскільки сухий погано виполіскується. Бажано ввімкнути функцію додаткового полоскання, щоб точно видалити всі сліди мийного засобу.

Сушка

Цей процес важливий для всіх виробів — не тільки пухових. Якщо ви використовуєте електричну сушарку, то знадобляться два або три цикли. Завантажте подушку в сушарку разом із кульками для сушіння або тенісними м'ячиками, щоб наповнювач не злипся. Якщо передбачається сушка природним шляхом, то не забувайте перевертати і збивати подушку кілька разів на день.

Як обробити подушки точково

Подушки, які прати не можна, необхідно обробляти в міру забруднення точково. Ви можете використовувати засіб для виведення плям або м'яке мило і воду. Для цього намочіть пляму і обережно розітріть за допомогою сухого рушника, починаючи з середини і витираючи від центру до країв.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *