Як отримати електронний лікарняняний та навіщо він потрібен

Міністерство охорони здоров’я України заявило, що лікарі упродовж двох років використовують замість паперових бланків цифрові інструменти для формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність або МВТН. Виписка паперових лікарняних змушувала лікаря виділяти досить тривалий час прийому на виконання не медичної, а скоріше канцелярської роботи: заповнення граф, що стосуються паспортних даних пацієнта, адресу і місце роботи, яких пацієнт ще й не завжди точно пам’ятає. Усе це дуже затягувало процес, і виписування листка непрацездатності інколи могло тривати вдвічі довше, ніж весь прийом пацієнта із розбиранням скарг, призначенням лікування та рекомендаціями.

У відомстві повідомили, що наразі в електронній системі створено понад 20 млн МВТН, на основі яких формується електронний лікарняний. Після внесених змін лікар може за кілька кліків підписати медичний висновок, додати необхідні дані та залишити свій електронний підпис. Медичний висновок про тимчасову непрацездатність є підставою для створення електронного лікарняного, завдяки якому людина отримує виплати.

Як отримати електронний лікарняний: алгоритм дій:

  1. Зверніться до лікаря у разі погіршення самопочуття.
  2. Лікар після встановлення факту непрацездатності сформує МВТН в електронній системі. Лікар підпише МВТН своїм електронним підписом, а ви отримаєте його номер у СМС-повідомленні.
  3. Автоматично дані з МВТН направляються в електронний реєстр листків непрацездатності, де на підставі наявних в реєстрі застрахованих осіб даних та з використання цих даних буде сформовано е-лікарняний. Важливо, що в даних, що передаються на соціальну сторону, немає медичних даних.
  4. Ви отримаєте СМС-повідомлення з номером лікарняного.
  5. Надішліть номер МВТН роботодавцю або повідомте про свою тимчасову непрацездатність телефоном. Роботодавець перегляне листок непрацездатності в кабінеті страхувальника на порталі Пенсійного фонду. Через тиждень після дати його закриття він зможе його сплачувати.

Баги з Е-рецептом: що робити

Усе більше українців користуються цифровими рецептами для покупки ліків в аптеках. Та деколи пацієнти не отримують смс з кодом рецепту, трапляються й інші баги. Таке може статися з кількох причин. Наприклад, якщо за реєстрації в ЕСОЗ ви вказали неправильний номер телефону або ж з часом змінили його. У такому випадку слід подати заявку через онлайн-форму на сайті НСЗУ.

Інша причина – якщо за реєстрації ви обрали офлайн-метод аутентифікації – через документи. Тоді лікар має надрукувати вам інформаційну памʼятку до рецепта, яка містить номер рецепта та код його погашення.

За бажанням ви завжди можете змінити метод аутентифікації, щоб смс-повідомлення від ЕСОЗ, зокрема, і про рецепти, надходили на ваш телефон. У будь-якому разі ви можете попросити лікаря відправити вам повідомлення повторно.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.   

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Мобілізація в Україні: чи можуть призвати чоловіків із хронічними хворобами
  • В Україні змінять проходження ВЛК: Ляшко розповів про зміни, які підготував МОЗ
  • Україні може загрожувати спалах кору: 260 тисяч дітей потребують негайного щеплення – МОЗ
  • На військових чекає епідемія? В аптеках немає вакцин, а часу залишилося мало

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *