Швидке зношування: чому не можна заряджати смартфон уночі

У найкращому разі батареї мобільного телефону має вистачати на цілий день, починаючи з ранку. Тому багато хто заряджає акумулятор на ніч, але це загрожує наслідками, інформує Ukr.Media.

Чому не можна заряджати телефон уночі? Перед сном швидко перевіряють останні повідомлення, а потім підключають мобільний телефон до зарядного кабелю. Так роблять багато людей незадовго до відходу до сну. Перевага: вранці мобільний телефон заряджений та готовий до використання.

Але засинання поруч із мобільним телефоном, що заряджається, може не тільки негативно позначитися на якості сну.

Чому не можна заряджати телефон уночі: пошкоджується акумулятор та інша небезпека

Заряджання в нічний час також може завдати значної шкоди акумулятору. Внаслідок цього, незважаючи на повну зарядку, акумулятор працює не так довго, як раніше. У цьому винний певний механізм у мобільному телефоні. Тому, якщо ви хочете мати довговічний акумулятор, дотримуйтесь кількох порад.

Часто мобільний телефон заряджається за ніч протягом 7 і більше годин. Але акумулятор потребує всього кілька годин, щоб повністю зарядитися. Механізм забезпечує переривання подачі струму, коли мобільний телефон повністю зарядиться, щоб не пошкодити його.

Це означає, що на мобільний телефон більше не подається електроенергія. Отже, відбувається розрядка. Але як тільки батарея заряджена лише на 99%, процес заряджання починається знову. В результаті мобільний телефон всю ніч по черзі заряджається і розряджається. Цей процес зрештою призводить до пошкодження батареї — особливо страждають старі мобільні телефони.

Заряджання акумуляторів телефонів вночі — небезпечно та дорого

Зарядка протягом кількох годин уночі — це не зовсім енергозбереження. Якщо ноутбук або планшет також постійно заряджається, це може призвести до витрат.

Якщо протягом тривалого часу заряджається мобільний телефон, батарея нагрівається. Внаслідок перегріву батарея може швидше вийти з ладу. У деяких випадках може статися перегрів. У цьому випадку мобільним телефоном не слід користуватися, оскільки батарея може спалахнути.

Заряджання акумулятора мобільного телефону — про що слід пам'ятати споживачам

Експерти рекомендують так звану впорядковану зарядку та розрядку. Це означає, що акумулятор ніколи не повинен бути повністю розрядженим, але і не повинен бути перезарядженим, як це відбувається при зарядці вночі. Відповідно, рівень заряду завжди має становити від 30 до 70%.

Якщо ви хочете, щоб акумулятор вашого мобільного телефону служив вам довго, дотримуйтесь таких вказівок:

  • Заряджайте акумулятор за допомогою оригінального зарядного кабелю виробника.
  • Акумулятор ніколи не повинен бути повністю розрядженим і не повинен бути перезарядженим.
  • Оптимальний рівень заряду становить від 30 до 70%.
  • Захищайте акумулятори від спеки, морозу, вогкості та високої вологості.
  • Акумулятор може бути пошкоджено під час падіння.

Швидке заряджання може пошкодити акумулятор мобільного телефону — функція може мати наслідки

Швидке заряджання також може пошкодити акумулятор у довгостроковій перспективі. Вважається, що при звичайній зарядці ємність акумулятора зберігається в 5 разів довше, ніж при безперервній швидкій зарядці.

Таким чином, нетерпіння карається зниженням продуктивності батареї.

Якщо ви бажаєте не пошкодити акумулятор, просто вимикайте телефон на ніч, а не заряджайте його. На думку експертів із захисту прав споживачів, крім позитивного впливу на акумулятор, вимкнення мобільного телефону на ніч може також призвести до покращення якості сну через відсутність випромінювання.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *