Скільки разів можна надягати одяг, перш ніж кинути його в прання: думка експертів

Ви з тих, хто закидає одяг у пральну машину після того, як одягнули один раз? Чи з тих, хто носить його, доки він не почне погано пахнути або на ньому не з'являться плями? Зібрали думки експертів на тему, скільки днів можна носити одяг без прання, інформує Ukr.Media.

Прання білизни — справа індивідуальна. Зазвичай його частота залежить… від оточення і традицій у родині, а не від якихось вимог гігієни. Якщо у вас з дитинства було заведено прати одяг через день, то так, найімовірніше, чинитимете і ви.

Ось і експерти сходяться на думці, що частота прання білизни — багато в чому питання індивідуальне. Наші погляди на гігієну одягу багато в чому мають соціальний і культурний характер, кажуть дерматологи.

Однак звички, набуті в сімейному домі, не повинні затьмарювати справжні потреби. Людям, які більше пітніють, слід частіше прати одяг. Якщо того вимагає ситуація, то навіть після кожного носіння. Однак якщо в когось немає такої проблеми і після зняття одягу він не відчуває неприємних запахів і не бачить плям, він може покласти одяг назад у гардероб або вдягнути його знову наступного дня. Наука це не забороняє.

Як часто прати одяг?

Деякі експерти застерігають від занадто рідкісного прання білизни та верхнього одягу. Навіть якщо вони не забруднені, їх слід час від часу освіжати, щоб уникнути проблем зі шкірою та інфекціями.

З іншого боку, занадто часте прання може пошкодити одяг. Крім того, непотрібне прання призводить до безглуздого витрачання води та електрики, а також використання хімікатів, що в кінцевому підсумку впливає на навколишнє середовище. Ось чому важливо знати, як часто освіжати одяг.

Експерти радять після кожного використання прати тільки такі предмети гардероба:

  • Труси,
  • шкарпетки,
  • колготки,
  • спортивну форму,
  • купальники,
  • легінси,
  • одяг із видимими плямами.

А ось піжаму досить прати раз на тиждень за умови, що ви надягнете під неї спідню білизну і приймете душ перед сном. В іншому разі вам доведеться міняти її щодня.

Верхній одяг достатньо прати раз на місяць, оскільки він не контактує безпосередньо зі шкірою. З іншого боку, джинси та інший одяг слід прати в разі появи на них плям або неприємного запаху.

Як часто мити взуття?

Експерти рекомендують також мити взуття — хоча б раз на місяць. Ви можете покласти в пральну машину черевики або тільки устілки. Завдяки цьому ми уникнемо такого неприємного захворювання, як мікоз стопи. Усередині нашого взуття — ідеальне середовище для розмноження грибка, тому що там тепло, волого і темно, пояснили дерматологи.

Перш ніж кинути взуття в пральну машину, переконайтеся, що його можна прати. Перед пранням видаліть з нього найсильніші забруднення. Потім зніміть шнурки і вийміть устілки. Взуття найкраще прати в мішках для прання. Кожен черевик або кросівок має перебувати в окремій сумці.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *