Стоматологи розповіли, скільки жувати жуйку після їжі без шкоди для зубів

Жувальна гумка — вкрай спірний продукт. Не вщухають суперечки про користь і шкоду жуйки з часів її появи в нашому світі, інформує Ukr.Media.

Яку ж користь чи шкоду можуть принести такі ласощі, поділилися лікарі-стоматологи.

Жувальна гумка приносить користь, коли ми її жуємо перші 15 хвилин після їжі. Вона дає змогу прибрати залишки їжі, стимулює вироблення слини, в якій містяться мінерали. Завдяки слині знижується карієсогенна ситуація. Відповідно, жуйка крім залишків їжі, яка служить живильним середовищем для бактерій, прибирає ще й поверхневий наліт, який міг сформуватися протягом дня після чищення зубів. Також існує думка, що жувальна гумка здатна висмикнути пломбу. Ту пломбу, яка без вторинного карієсу навколо неї і правильно встановлена, жувальна гумка ніколи не висмикне. А якщо вона висмикнула цю пломбу, то це сигнал про те, що вам уже давно було пора прийти на прийом до стоматолога, пояснили лікарі.

А також варто зазначити, що користь, яку отримують від використання жувальної помічниці, всього перші п'ятнадцять хвилин. Після, є ризик негативного впливу після вживання жувальної гумки. На думку лікарів-стоматологів тривале вживання гумки може спровокувати проблеми з травною системою, оскільки щелепа перебуває в постійному русі, що загрожує підвищенням шлункового соку.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *