Чи варто батькам дозволяти дитині спати у своєму ліжку

Батьки часто цікавляться, з ким повинна спати дитина. До трьох років спільний сон корисний, оскільки зміцнюється зв'язок між батьками і дітьми, також малюк відчуває себе у безпеці. Дорослим також стає легше, не потрібно йти до дитячої, якщо дитина раптом прокинеться. Експерти розповіли, що станеться, якщо дитина постійно ночуватиме у кімнаті батьків, інформує Ukr.Media.

З ким повинна спати дитина

Лікарі і психологи не можуть зійтися у думці щодо того, з ким повинна спати дитина. Одні кажуть, що спільний сон допомагає зміцнити зв'язок між батьками і дітьми. Інші стверджують, що діти, які сплять з дорослими, виростають замкнутими і закомплексованими.

0-6 місяців

У перші шість місяців життя дитина повинна постійно перебувати поруч з матір'ю. Тому спільний сон не буде шкідливим. Але сон можна організовувати у будь-який спосіб. Малюк може спати як з батьками, так і в окремому ліжку.

6-18 місяців

Дитина починає відчувати страх і тривогу. Негативні емоції можуть негативно позначитися на якості сну. У цей період бажано прислухатися до малюка. Якщо він хоче, можна дозволити йому спати у батьківському ліжку.

1-2 роки

Деякі діти можуть боятися темряви і не переносити самотності. Якщо виникла така проблема, дитина може спати з батьками.

2-3 роки

У цей період рекомендується привчати дитину до свого ліжка. Якщо знайти правильний підхід, дитина не настільки болісно перенесе "переселення". Пізніше вона сама не захоче спати з дорослими.

Чим шкідливий спільний сон з батьками

Після трьох років малюка потрібно відправляти спати у своєму ліжку. Це розвиває у дитині самостійність, індивідуальність, вміння почуватися комфортно на самоті.

Якщо дитина не хоче спати окремо, це може говорити про наступні проблеми:

  • проблеми з фізичним або психологічним здоров'ям;
  • страх;
  • маніпуляція;
  • ревнощі до брата / сестри.

Способи, які допоможуть відучити дитину спати з батьками

М'яка іграшка

Перенести ліжко дитини до іншої кімнати — не вирішення проблеми. Малюк не почуватиметься у безпеці. Тому потрібно розповісти йому про інших захисників. Наприклад, м'яка іграшка буде охороняти його сон протягом усієї ночі. Спочатку потрібно залишити дитину і іграшку наодинці на деякий час. Варто почати з денного сну. Даний спосіб спрацює не одразу. Також можна поставити дитяче ліжко поруч з батьківським. Згодом відставити його далі, а потім і зовсім перенести до іншої кімнати.

Облаштувати дитячу з дитиною

Дитині повинна подобатися її кімната. Разом можна обрати шпалери, ліжко, столик, постільну білизну. Малюк може самостійно облаштувати свій куточок. Спочатку дитині буде страшно наодинці перебувати у кімнаті. Тому на ліжку можна залишити мамину річ. Запах рідної людини буде заспокоювати малюка. Варто запастися терпінням, оскільки дитина буде приходити до батьківської кімнати. Її необхідно заспокоїти, обійняти, відвести до себе, заспівати колискову або розповісти казку.

Режим дня

Увечері дитина повинна проводити час за тихими заняттями. Бажано, щоб вона перебувала у своїй кімнаті. Вона може малювати, читати книги, розглядати картинки. О 22:00 малюк повинен почистити зуби і лягти спати. Дитина швидко звикне до розпорядку дня. Не варто реагувати на істерики малюка. Батьки мають бути твердими, жорсткими і не йти на поступки. З дитиною потрібно говорити м'яко.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *