Чому між подругами виникають ревнощі і що з цим можна вдіяти

Ревнощі — це страх втратити близьку людину. Ці токсичні почуття виникають не лише у любовних відносинах, але й у дружбі. Розберемося, як проявляється дружні ревнощі, у чому їх причина, і як від них позбутися, інформує Ukr.Media.

Розпізнати ознаки прояву дружніх ревнощів можна за поведінкою. Зазвичай, ревнива подруга:

 • Вимагає, щоб подруга розповідала усе про своє життя.
 • Чекає, що подруга буде товаришувати лише з нею / налаштовує проти інших людей: "Ти ось з нею товаришуєш, а чи знаєш ти, що вона про тебе за спиною говорить?", "Чому ти з нею спілкуєшся більше, ніж зі мною?".
 • Нав'язливо підкреслює єдність: парні кулони, футболки або інші речі з вашим спільним зображенням і т. д.
 • Відлякує чоловіків або влаштовує сцени, коли подруга починає з кимось зустрічатися: "Він тобі не підходить" або "Подруг на чоловіків не замінюють, зовсім про мене забула".
 • Часто звертається по допомогу і чекає, що подруга негайно кине усі свої справи і прибіжить.
 • Прагне проводити максимум часу з подругою, ревнує її не лише до інших людей, а й до захоплень, роботи. Зазвичай, така людина не має інших близьких відносин, планів на життя і захоплень. Єдина опора у її очах — подруга.
 • Ображається, якщо подруга має нахабство відстоювати свої кордони. Наприклад: та, кого ревнують, виклала у інтернет фото із зустрічі друзів, де не було ревнивиці. Остання побачила це, розлютилася і образилася. Вона відчула себе кинутою, відкинутою, самотньою, непотрібною і негідною — гіршою за тих, хто був на фото.
 • Взагалі, прояви дружніх ревнощів мало чим відрізняються від ревнощів у любовних відносинах. Іноді від дівчини, яку ревнують, навіть можна почути: "Таке відчуття, що ми з тобою одружені". Або вона жартома називає ревнивицю чоловіком: "Так, давай зустрінемося, але у такий спосіб, щоб "чоловік" не дізнався, інакше знову сварка буде". До речі, така тактика є деструктивною. Якщо ви хочете налагодити відносини, допомогти собі й подрузі, то не варто ігнорувати ревнощі або йти на подібні хитрощі. Тоді ви ще більше зануритесь у токсичність. Потрібно визнати проблему і працювати з нею.

  Чому виникають дружні ревнощі

  Можна виділити три основні причини виникнення дружніх ревнощів:

  Проєкція відносин з матір'ю

  Часто ревнощі між подругами пов'язані з проєкціями відносин з матір'ю — дівчина у дитинстві недоотримала любові і уваги. Вона була прив'язана до матері, але не відчувала від неї тих самих почуттів. Тому дівчина зростала з відчуттям своєї "неправильності". Наприклад: мати не хотіла піклуватися про доньку, була зайнята побудовою кар'єри та особистого життя. Дівчинка усіма силами намагалася отримати увагу і любов матері, але усвідомлювала, що програє "війну" з іншими людьми або іншими зовнішніми факторами. Мама завжди обирала не її. Дівчинка виросла, але установка "Я гірша за інших", недовіра до матері і сумніви у її любові залишилися. Це вилилося у недовіру і ревнощі у відносинах з подругами.

  Звичка бути у близьких відносинах

  Ревнощі між подругами не завжди пов'язані з проєкціями. Трапляється й таке, що дівчата, які товаришують усе життя, одружуються і занурюються з головою у родину і роботу, менше бачаться, і на тлі цього одна починає ревнувати іншу. Це пояснюється тим, що вона звикла бути у дуже близьких відносинах. Уявіть: усе життя ви йшли поруч, допомагали одна одній, ділилися радощами і сумом, а тепер цього немає. Здається, що ви втратили частину себе. Подібні переживання є зрозумілими, але необхідно зрозуміти, що ви та подруга — це не єдиний організм, а дві самостійні особистості. У кожної з вас є власні потреби, інтереси і бажання. Те, що у міру дорослішання, ви почали рідше бачитися, не означає, що між вами зникла близькість.

  Негативні установки

  Остання поширена причина ревнощів — негативні установки. Наприклад, про те, що усі друзі зраджують. Вона може бути пов'язана з особистим негативним досвідом (дівчина зіштовхнулася зі зрадою) або нав'язана (дорослі казали, що нікому не можна вірити).

  Покроковий план позбавлення від ревнощів

  Що ж робити, якщо ви ревнуєте подругу:

  З'ясуйте причини появи негативних почуттів

  Поміркуйте, у яких ситуаціях виникають ревнощі, якими почуттями вони супроводжуються і з чим насправді пов'язані.

  Відверто поговоріть про усе з подругою

  Розкажіть про власні переживання, але не у форматі "Ти мене весь час відштовхуєш", а через Я-висловлювання. Наприклад: "Я відчуваю себе самотньою, коли ми довго не спілкуємося. Я хотіла б бачитися з тобою частіше".

  Запитайте про її почуття і про те, чого хоче вона

  Поважайте не лише власні бажання, але й її. Разом визначте нову модель відносин, яка влаштує обох, і дотримуйтеся її. Додайте традицій. Наприклад, зустрічатися раз на тиждень або телефонувати щовечора.

  Якщо знову відчуєте ревнощі, то поверніться до першого пункту

  І тоді продовжуйте працювати над собою.

  Ревнощі виникають тоді, коли одній людині не вистачає уваги, любові і турботи від іншої. Це відчуття може бути як реальним, тобто одна подруга зневажливо ставиться до іншої, так і надуманим (подруга підтримує близькість і цікавиться життям іншої дівчини, але при цьому поважає власні кордони). Якщо ви ревнуєте, то потрібно подумати, про що йдеться у вашому випадку.

  Якщо ж вам здається, що справа у проєкціях, то краще звернутися до психолога. Розібратися з цим самостійно складно, а за допомогою психотерапії можна швидко розставити усі крапки над "i".

  Дружба є важливою для кожної людини, але це не єдина опора, яка має бути у житті. Родина, робота, хобі, самореалізація — усе це теж дає впевненість і почуття безпеки. Ревнощі підуть, коли ви розберетеся у собі і власному житті.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *