Ці наукові факти варто знати ще до вступу у шлюб

Який вік вважається ідеальним для вступу у шлюб (і до чого тут "правило 37 %")? Яким чином вартість весілля впливає на ймовірність розлучення? І скільки разів на тиждень мають інтимні стосунки найщасливіші пари? Розповідаємо, що вдалося з'ясувати вченим, інформує Ukr.Media.

Схожі фінансові звички роблять шлюб міцнішим

Дослідження, проведене Мічиганським університетом у 2009 році виявило цікавий зв'язок між ставленням романтичних партнерів до грошей і тривалістю їх союзів. Незважаючи на те, що скупих або надзвичайно щедрих людей приваблюють партнери з протилежними фінансовими звичками (іншими словами, Скруджі МакДаки притягуються до марнотратників, немов магнітом), така модель відносин майже завжди приречена на провал. Якщо ви збираєтеся пов'язати своє життя з людиною, яка рахує кожну копійку, у той час як ви можете витратити три зарплати на гарну сукню, подумайте ще раз.

Магічне співвідношення 5 до 1

Виявляється, математика відіграє важливу роль у романтиці. У дослідженні Вашингтонського університету 2004 року були розглянуті відеоролики, на яких подружні пари розмовляють про проблеми у відносинах. Спостерігаючи за різною поведінкою випробовуваних, вчені змогли вивести "формулу щасливого шлюбу" з точністю до 94 %. Вони виявили, що якщо у спілкуванні партнерів було п'ять або більше позитивних взаємодій (посмішка, сміх, ніжний дотик, романтичний жест) на кожну негативну (претензія, відсторонення, ігнорування), то це свідчило про те, що навіть у розпал серйозних сварок пара зберігає емоційний зв'язок. Чи треба говорити, що у таких випадках шлюби завжди виявляються більш міцними.

Спільне катання на американських гірках покращує відносини у парі

У 2014 році журнал Scientific American опублікував статтю "Як створити емпірично обґрунтований шлюб", у якій згадувався дуже цікавий "лайфхак", що допомагає зміцнити відносини у парі, а саме — катання на американських гірках. Причиною для цього є психологічний феномен, званий "неправильною атрибуцією збудження". Річ у тім, що коли ми катаємося на американських гірках (або займаємося будь-яким іншим екстримом), у нашому організмі відбувається безліч незвичайних процесів і реакцій — від підвищення артеріального тиску і почастішання дихання до викиду адреналіну та кортизолу. І якщо у цей момент наш коханий перебуває поруч, то наша підсвідомість інтерпретує ці "симптоми", як потяг до нього. Тож якщо ви хочете "оживити" свій шлюб, вирушайте у парк атракціонів.

Співжиття до весілля більше не збільшує ймовірність розлучення

Цікаво, що з плином часу деякі результати наукових досліджень втрачають свою актуальність. Наприклад, у 1980-х роках соціологи з'ясували, що співжиття до весілля могло негативно вплинути на тривалість відносин. Проте у 2014 році ситуація змінилася: згідно з дослідженням, опублікованим у Journal of Marriage and Family, цей фактор більше не може вважатися предиктором майбутнього розлучення. Пари, які вели спільний побут до весілля, і пари, які з'їхалися лише після того, як стали чоловіком і дружиною, розпадаються у приблизно однаковому відсотковому співвідношенні. Тепер на ймовірність розлучення впливає інший фактор — вік подружжя.

25-30 років — це ідеальний вік для вступу у шлюб

Згідно з актуальною статистикою, шлюби, які укладені парами, що молодші за 23 роки, розриваються у 60 % випадків, у той час як серед пар, які старші за 23 роки цей показник становить 30 %. Однак це не означає, що чим пізніше ви підете до вівтаря, тим краще: професори Університету Юти заявили, що після 31 року ймовірність укласти успішний шлюб з кожним роком знижується на 5 %. Таким чином, найбільші шанси створити міцну родину є у партнерів, які перебувають у віковому діапазоні 25-30 років. Це можна пояснити не лише тим, що вони вже досить зрілі і свідомі, щоб будувати довгострокові відносини, але й безвідмовно працюючим "правилом 37 %".

Правило 37 %

Що ж це за "правило 37 %"? Його вперше сформулювали журналіст Брайан Крістіан і психолог Том Гріффітс. Воно говорить, що якщо перед вами стоїть вибір з безлічі варіантів (потенційних співробітників або супутників життя), то варто зупинити пошуки, коли ви переглянули 37 % претендентів. Простіше кажучи, вам потрібно вивчити третину пропозицій, щоб зробити правильний вибір. Подальші пошуки будуть лише марною витратою часу. А зупинка вибору на більш ранньому етапі майже завжди гарантує, що ви проґавите кращого кандидата. Тож коли ви досягли віку у 26-27 років, саме час придивитися до потенційних романтичних партнерів, які вас оточують.

Якщо ви економічно залежні від чоловіка, то ймовірність зради з вашого боку зростає

Різний рівень доходу може вплинути на ймовірність зради у парі, що доводить дослідження, проведене Університетом Коннектикуту. Однак під час тлумачення його результатів велике значення має те, хто є у родині "добувачем", а хто — економічно залежною стороною. Імовірність зради з боку чоловіка зростає у кілька разів, якщо більше заробляє жінка. Але дзеркально ця схема не працює. У разі, якщо жінка фінансового покладається на чоловіка, вона зраджує не частіше за інших заміжніх дам з високим рівнем доходу. Також цікавим є те, що "добувачі"-чоловіки взагалі у середньому зраджують більше за "добувачів"-жінок.

Наскільки часто найміцніші сімейні пари вдаються до інтимних стосунків

Стереотип про те, що частота інтимних сосунків безпосередньо впливає на рівень задоволеності відносинами, був спростований канадськими психологами у 2015 році. Результати їх дослідження, опубліковані у журналі Social Psychological and Personality Science, звучать таким чином: "Хоча більш часті інтимні стосунки в цілому асоціювалися з великим рівнем щастя, цей зв'язок не був статистично значущим для значень, що перевищують один раз на тиждень. Отримані нами результати показують, що "половинкам" сімей слід підтримувати інтимний зв'язок з партнером, але при цьому не обов'язково займатися цим щодня". Це підтверджують і інші наукові дослідження, додаючи, що якість сексу у сімейний відносинах набагато важливіша за його кількість".

Якщо говорити про здоров'я, то шлюб є кориснішим для чоловіків, ніж для жінок

На початку XXI століття Британська національна служба статистики опублікувала дані, які збирала протягом двох десятиліть. З'ясувалося, що тривалість життя чоловіків збільшилася на 5,1 року, а жінок — лише на 3,7 року. Але яку роль у цьому зіграли шлюбні узи? Таким питанням зацікавився професор Стефан Фельдер з Університету Магдебурга у Німеччині. Разом з колегами він зібрав додаткові статистичні дані по усій Європі і зробив дивовижний висновок: шлюб дає чоловікам додаткові 1,7 року життя, але забирає 1,4 року у середньостатистичної дружини. Чому? Психологи пояснюють це двома причинами: хронічним стресом, викликаним поєднанням роботи і веденням домашнього господарства; а також схильністю заміжніх жінок копіювати негативні звички чоловіків, такі як паління і пристрасть до алкоголю.

Чим дорожче весілля, тим вищою є ймовірність розлучення

Десятиліттями у нашому суспільстві вкорінювався стереотип про те, що весілля треба відзначати розкішно, адже це "найособливіший день у житті". Однак дослідження Університету Еморі наочно показують: чим дорожче обійдеться вам свято, тим вищою є ймовірність того, що згодом ви розлучитеся. Жінки-респонденти, чий весільний бюджет перевищував 20 000 доларів, розривали шлюб у 3,5 раза частіше, ніж ті, хто витратив на весілля відносно скромні 5 000-10 000 доларів. І це чудова новина для тих, хто переживає, що не може собі дозволити розкішне одруження. Адже у вас значно більше шансів на щасливий шлюб, ніж у наречених, які витратили на свято величезні гроші.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *