Як подорослішати: 13 уроків, які в цьому допоможуть

Немає певного віку, коли ви зможете з упевненістю сказати, що стали дорослими. Зрілість — це стан розуму, а не тіла. І люди часто вважають себе дорослими і зрілими, хоча дуже далекі від цього стану. Людина має засвоїти багато життєвих уроків, отримати чимало досвіду, перш ніж назватися зрілою особистістю. Ось 13 уроків, які допоможуть вам подорослішати, інформує Ukr.Media.

Розуміння, що таке причина і наслідок

Одна з найважливіших речей, яку ви повинні зрозуміти, це те, що всі ваші дії передбачають певні наслідки. Те, що ви зробили сьогодні, дасть результати завтра. І це абсолютно справедливо у всіх аспектах життя: ваше ставлення до довколишніх; ваша турбота про своє тіло; ваші успіхи в роботі; вміння управляти фінансами. Що б ви не робили, пам'ятайте: пізніше вам доведеться зіткнутися з наслідками власних дій.

Важливо наполегливо працювати

Це наслідок з попереднього. Якщо ви хочете досягти успіху, ви повинні бути готові до важкої роботи. Немає чарівної кнопки, натиснувши яку, ви зможете забезпечити все своє життя. Світ не принесе вам все, про що ви мрієте. Ви повинні докласти зусилля, щоб отримати бажане. Настав час подорослішати!

Надія тільки на власні сили

У дитинстві велика частина обов'язків знята з ваших плечей. У дорослому житті ви повинні бути готові до того, що з усіма проблемами вам доведеться справлятися самостійно. Звичайно, ви не завжди будете самотні. І ви можете звернутися за допомогою до близьких, але в більшості випадків ви повинні сподіватися тільки на свої сили.

Уміння контролювати емоційний стан

Вміння управляти своїм емоційним станом, ймовірно, найважливіша навичка в житті. Від нього залежить усе: стосунки з довколишніми, успіхи на роботі, фізичне здоров'я, ваше щастя.

Уміння планувати, організовувати та розставляти пріоритети

У кожної людини величезна кількість обов'язків. І без хорошого планування буде непросто. Надійність — це риса зрілої людини. Партнер, родичі, друзі, колеги повинні бути впевнені в тому, що ви завжди виконаєте те, що обіцяєте. Щоб нічого не упускати, ви повинні планувати дні, тижні, правильно організовувати робочий процес і розставляти пріоритети.

Вміння брати на себе відповідальність

Тільки ви несете відповідальність за свої дії (чи бездіяльність). Коли ви приймаєте рішення, ви повинні розуміти, що тільки ви будете відповідати за те, що станеться далі. Ви повинні навчитися брати на себе відповідальність. Звичайно, зовнішні чинники впливають на результат, але в ваших руках більше контролю, ніж ви думаєте. Якщо щось пішло не так, значить, ви могли щось упустити. Ніколи не звинувачуйте у своїх помилках інших. Це великий крок до того, щоб подорослішати.

Уміння відкладати задоволення

У кожного є вибір. Наприклад, ви можете витратити 100 тисяч на відпустку. Чи можете інвестувати ці гроші і через кілька років у вас буде не 100, а 150 тисяч. І ви все одно зможете відправитися в подорож, але при цьому у вас буде більше грошей, або ви просто збережете ту суму, яку могли б витратити спочатку. У вас є вибір: провести вечір за переглядом серіалу або приділити час саморозвитку, що може відкрити для вас нові джерела доходу. Вчіться відкладати задоволення, якщо в найближчому майбутньому ви можете отримати значно більше.

Сформовані принципи, цінності і переконання

У дитинстві та підлітковому віці ми часто залежимо від думки інших людей. З одного боку, це допомагає знайти компроміс і налагодити дружні стосунки. З іншого боку, молоді люди часто йдуть за натовпом, намагаються підлаштуватися, прикинутися іншими людьми. Це позбавляє їх унікальності. Доросла людина може чітко сформулювати свої принципи, цінності і переконання. Вона не стане потурати кому-небудь, якщо це не відповідає її поглядам на життя. Вона чесна з собою, вона — справжня.

Відсутність упереджень

Забобони сильно обмежують бачення світу. Зріла людина не буде вважати, що вона завжди і у всьому права. Вона здатна прислухатися до думки інших, подивитися з їх точки зору. Вона навіть зможе прийняти незвичне для неї переконання, якщо аргументація буде досить переконлива.

Вміння вирішувати конфлікти

Щоб прийти до компромісу, важливо уміти розуміти іншу людину. Вміти поставити себе на її місце. Тільки так можна знайти вихід із конфліктної ситуації, яка задовольнить обидві сторони. Однак не завжди проблему вирішити так просто. Іноді суперечка виникає через особисту неприязнь до людини. Або через те, що хтось один поводиться неправильно. І те, як ви підходите до вирішення суперечки, свідчить про вашу зрілість. Говоріть спокійно, пам'ятайте, що будь-яка людина може помилятися. Не опускайтеся до образ та звинувачень. Не нагнітайте ситуацію.

Комунікативні навички

Вміння ефективно спілкуватися з іншими людьми допомагає впевнено рухатися у житті. З колегами, друзями, партнером, родичами або навіть з людьми, які навмисно намагаються вас спровокувати — у всіх випадках важливо володіти навичками спілкування. Зріла людина вміє підлаштуватися під будь-яку ситуацію, підібрати правильні слова і вчасно їх висловити.

Емпатія

Емпатія — це здатність усвідомлено співпереживати іншій людині. Тобто ви можете поставити себе на її місце і зрозуміти, які емоції вона відчуває. Це підвищить ефективність взаємодії з іншими людьми: ви будете знати, який підхід краще обрати до людини; що варто говорити, а що буде не в тему; що чекає від вас людина.

Самовдосконалення вкрай важливе

І останній урок: ви завжди повинні вчитися. Не буде моменту, коли ви точно зможете сказати, що досягли зрілості. На кожному життєвому етапі ви будете стикатися з ситуаціями, в яких будете відчувати брак досвіду. І це нормально. Єдиний спосіб справлятися з життєвими труднощами, безперервно самовдосконалюватися.

Якщо ви хочете подорослішати і привнести більше усвідомленості у ваше життя, то дотримуйтеся цих принципів!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *