Через масову загибель тварин Грецію може чекати епідемія – подробиці

Органи охорони здоров’я Греції попереджають населення про високий ризик спалаху епідемії. Причиною цьому є велика кількість загиблих тварин. Це сталося внаслідок повені, яка вирувала в центральній частині країни.

Про це повідомляє місцеве видання Ekathimerini. Зазначається, втім, що наразі особливих ознак якихось конкретних загроз не зафіксовано. 

Водночас у грецькому Міністерстві охорони здоров’я наголосили, що наразі немає жодних ознак поширення захворюваності. Втім, МОЗ Греції закликає громадян бути пильними. У випадку якихось поганих симптомів населенню наполегливо рекомендують одразу ж звертатися до лікарів.

“Якщо ви відчуваєте проблеми зі шлунком або у вас підвищена температура – негайно зверніться до лікаря”, – наголошує заступниця міністра охорони здоров’я країни Іріні Агапідакі.

Більше за інших в зоні ризику знаходиться населений пункт Волос. Це портове місто з населенням понад 150 тисяч осіб. Всім їм наказують пити лише бутильовану воду, а водопровідну закликають кип’ятити кожного разу перед тим, як використати її в побуті. 

Наслідки повені в Греції

Нагадаємо, що нещодавно на Грецію обрушився сильний шторм “Даніель”. Найбільше постраждала від негоди саме центральна частина країни. 

Зазначається, що від повені загинуло близько 200 тисяч тварин. З них, зокрема, більше 120 тисяч птиць, більше 60 тисяч кіз та овець, а також 20 тисяч свиней та 5 тисяч корів та биків. Це дуже велика цифра. Наслідки стихії оцінюються в мільярди доларів збитків. 

“Наразі є труднощі з під’їздом до комплексів тваринництва, що призводить до проблем зі збором та утилізацією загиблих тварин”, – зазначає місцева влада.

Через все це, власне, існує серйозна загроза здоров’ю населення. Адже така велика кількість мертвого скоту продукує багато захворюваннь на кшталт холери, кишкової палички тощо. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Повінь у Лівії призвела до загибелі 2 000 людей: ще тисячі зникли безвісти після того, як шторм зруйнував дамби
  • Кількість загиблих від "хвороби легіонерів" у Польщі зростає: вогнище епідемії за 75 кілометрів від України

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *