Коронавірус Пірола: які симптоми, небезпека та профілактика нового штаму COVID-19

Новий штам COVID-19 під назвою “Пірола” прийшов на зміну вже відомому “Омікрону”. Перші випадки зараження виявили ще наприкінці серпня, тепер новий підвид активно поширюється у Європі. Випадки “Піроли” підтверджені у Данії, Франції, США, Великобританії, Швеції, Таїланді, Ізраїлі, Іспанії, Канаді, Португалії, Австралії, Німеччині, Південній Африці, Південній Кореї та Японії.

Чим штам коронавірусу “Пірола” відрізняється від попереднього варіанта та наскільки небезпечний, з’ясував “Інформатор Україна”. 

Звідки взявся штам коронавірусу “Пірола”

У серпні британське Агентство з охорони здоров’я (UKHSA) заявило про появу перших заражених новим варіантом коронавірусу BA.2.86. Згодом “Піролу” зафіксували у Франції. Станом на зараз новий штам дістався вже мінімум до 15 країн Європи. 

Фахівці визнають, що, ймовірно, новий штам досить заразний. За їх даними, він уже має понад 30 мутацій і може стати домінуючим у Європі.

ВООЗ заявляє, що ситуація з поширенням цього штаму коронавірусної інфекції під наглядом через велику кількість мутацій. Загалом, як наголосили в організації, COVID-19 продовжує залишатися серйозною загрозою.

Симптоми Піроли

У хворих спостерігається нежить. Фото: cottonbro studio

Ухворих спостерігається нежить. Фото: cottonbro studio

Наразі фахівці не виявили особливих симптомів “Піроли”, заявляючи, що штам може проявлятися так само, як і попередні підвиди. В інфікованих спостерігаються біль у горлі, тривалий кашель, чхання, нежить, закладеність носа, зміни у сприйнятті запахів, підвищена стомлюваність. Також може зникати апетит.

Небезпека Піроли

Основна відмінність “Піроли” від інших варіантів коронавірусу – наявність величезної кількості мутацій. Небезпека нового штаму полягає в тому, що він може обходити імунітет, набутий після захворювання на інші варіанти COVID-19 або після вакцинації. У деяких випадках вірус підхопили навіть ті, хто вже перехворів на “Омікрон”.

Профілактика інфікування штамом Пірола

Рекомендації для тих, кому “пощастило” підчепити штам BA.2.86, поки не змінилися. Хворим слід обмежити контакти, не залишати житло без гострої необхідності, а при спілкуванні з іншими перебувати у масці.

Також фахівці радять не забувати про регулярне вологе прибирання, провітрювання приміщень та миття рук.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що в Україні офіційно завершився карантин через коронавірусну інфекцію COVID-19.

Також у США розсекретили дані про походження коронавірусу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Коронавірусу капець! Вчені зробили великий прорив
  • Дмитро Кулеба захворів на коронавірус: що відомо
  • Забагато померлих. В Білорусі приховали смертність від ковіду

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *