Мобілізація в Україні: ВЛК роз’яснила, на яких посадах служитимуть чоловіки з ВІЛ та психічними розладами

В Україні триває мобілізація і нещодавно обмежено придатних чоловіків із неважкими хворобами визнали спроможними служити у рядах ЗСУ. Йдеться передовсім про тих осіб, які мають безсимптомний ВІЛ, вилікуваний туберкульоз, гепатит, та психічні захворювання. Чоловіки з оновленим списком хвороб, зможуть займати певні посади в армії, але їхнє скерування на службу, як і рід посади, визначатимуть лише після детального проходження ВЛК. Лише висновок медкомісії дозволить служити, приміром, у десантних військах чи у тилу.

Про те, які посади зможуть займати обмежено придатні чоловіки, й де саме вони можуть служити, з’ясовували журналісти видання ТСН.

Мобілізація з психічними захворюваннями

Чоловіки, які мають розлади психіки, спершу проходитимуть ВЛК. За висновком медкомісії їх визнаватимуть придатними, обмежено придатними або взагалі непридатними для служби. Якщо у чоловіка є, приміром, шизофренія чи деменція –  він не здатний служити у десантних військах, але може служити у типу. Приміром, виконувати паперову роботу, або допомагати з ремонтом військового обладнання тощо.

Проходження ВЛК

Проходження ВЛК

У кожному конкретному випадку щодо чоловіків із розладами психіки ВЛК прийматиме індивідуальне рішення

З легким психічним захворюванням людина може проходити службу, наприклад, у тилу – займаючись паперовою роботою, або знаходитися поруч з зоною бойових дій – ремонтуючи техніку. Але при цьому не приймати участь безпосередньо у бойових діях”, – повідомив голова ВЛК Деснянського району Юрій Менджерес. 

Мобілізація з гепатитом та вилікуваним туберкульозом

У випадку, якщо у чоловіка є вилікуваний клінічно туберкульоз – він більше не становить жодної загрози для оточуючих і може служити без загрози для свого здоров’я на різних посадах. 

У випадку з гепатитом –  спершу встановлюють, який саме це вид захворювання, а також визначають перебіг захворювання. 

Стосовно вірусного гепатиту з незначним порушенням функцій, то тут, знову ж таки, у нас є розподілення гепатитів – А, В, С, D і Е. Тому все залежить від перебігу хвороби і кожен діагноз вивчається індивідуально з відповідним ухваленням рішення ВЛК”, – пояснила юрист КНП “Консультативно-діагностичний центр” Деснянського району Тетяна Шевченко.

Мобілізація з ВІЛ

Усі чоловіки при проходженні ВЛК здають кров. Якщо аналіз підтвердить ВІЛ – у документах робитимуть відповідну примітку. Якщо чоловіка з ВІЛ мобілізують – то у випадку переливання крові чи поранення відповідальність вже буде саме на військових лікарях відповідної військової частини. ВЛК при мобілізації з ВІЛ виступає лише проміжною ланкою.

Якщо особу мобілізують з таким діагнозом, то питання переливання крові, вирішуватиметься безпосередньо медичною військовою частиною, де людина буде проходити службу. Якщо ж така людина отримає поранення, то це вже зона відповідальності військових медичних частин. В такому випадку ВЛК виступає як проміжна ланка між військкоматами та безпосередньо армією,  – пояснив Менджерес. 

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що до яких державних реєстрів та баз матимуть доступ ТЦК та СП. 

Також ми писали, що демобілізовані бійці матимуть 65 днів відпустки. 

мобілізація:

  • В Україні відомі імена тисяч чоловіків, які втекли за кордон через систему "Шлях": список організацій, які їм допомогли
  • Мобілізація в Україні: що потрібно знати про відстрочку для студентів та викладачів
  • Своє відвоювали: коли та як українських чоловіків знімають з військового обліку

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *